16 жовтня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

11 23 15 Blog Pic
Поділитися новиною

11 23 15 Blog Pic16 жовтня — 289-й день року (290-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 76 днів.

Свята:

Всесвітній день продовольства

Всесвітній день продовольства (World Food Day), що відзначається щорічно 16 жовтня, був проголошений в 1979 році. Всесвітній день продовольства дає привід задуматися над тим, що зроблено, і що ще належить зробити для вирішення глобального завдання – позбавити людство від голоду. Свято має також велике просвітницьке значення і допомагає громадянам дізнатися про тяжке становище з продовольством в деяких країнах. У цей день різні миротворчі організації доставляють допомогу в райони, що постраждали в результаті стихійних лих та природних катаклізмів.

Всесвітній день анестезії (День анестезіолога)

Щороку 16-го жовтня, відзначається Всесвітній день анестезіолога. Саме в цей день, в далекому 1846-му році, американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для створення загального наркозу. В якості анестетика він застосував інгаляцію діетилового ефіру. Це день у всьому світі і прийнято вважати Всесвітнім днем ​​анестезії (World Anaesthesia Day).

Всесвітній день здорового харчування

Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Давня мудрість говорить: «Ми є те, що ми їмо». Мета Всесвітнього дня здорового харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві. Відзначається «Всесвітній день здорового харчування»(World Healthy Food Day) щорічно 16 жовтня.

День Шефа (День Босса)

У 1958 році Патриція Хароскі (Patricia Haroski), що працювала секретарем в компанії State Farm Insurance Company, запропонувала нове свято – День Шефа (National Boss Day). У 1962 році це свято було офіційно затверджено губернатором штату Іллінойс Отто Карнером.

День алерголога та імунолога

Професійне свято лікарів алергологів-імунологів – «День алерголога» відзначається щорічно 16 жовтня. У всьому світі, незважаючи на всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією ХХІ сторіччя.

Іменини:

Денис, Іван, Павло, Петро.

Народний календар:

Цього дня вшановується пам’ять святого Діонісія Ареопагіта, єпископа Афінського. У народі цей день називали Дениса Позимового або Хлібник. Наші пращури вважали, що перший сніг за сорок днів до зими випадає, і у минулі часи цього дня насправді нерідко йшов перший сніг.

День в історії:

1853 — Розпочалася Кримська війна (1853–1856) між Російською імперією та коаліцією Великої Британії, Французької імперії, Османської імперії, Сардинського королівства за панування над Східним Середземномор’ям.

1987 — У Львові створено Товариство Лева.

Цього дня народилися:

1837 — Митрак Олександр, український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф.

1918 — Підсуха Олександр Миколайович, український поет.

1954 — Василь Кочубей, Заслужений артист України, Головний диригент Львівського муніципального духового оркестру «Галицькі Сурми».

Цього дня померли:

1903 — Обачний Михайло (Косач), письменник, перекладач, брат Лесі Українки.

1936 — Бордуляк Тимофій, український письменник (*1863).

1966 — Синельников Кирило Дмитрович, український фізик-експериментатор. Під керівництвом К. Синельникова в 1932 році вперше в СРСР в харковському УФТІ було здійснено розщеплення атома (10.10.1932). Заклав основи розвитку ядерної фізики в СРСР.

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...