Запасаймося кожухами, придивляємося до цибулі та дещо про космічну ротацію
Сьогодні, хто не знає, Всесвітній день тварин, а також Всесвітній день усмішки.
З усмішкою начебто все зрозуміло, а ось із тваринами — не дуже. З одного боку наша постгуманна доба пропонує яскраві зразки людського співчуття і любові щодо тварин, які сягають небачених раніше меж — тут і законодавчо оформлений на рівні держави захист прав тварин, і власне саме поняття “права” тварин, і той факт, що деякі види тварин, зокрема коти й собаки, стають, втративши раніше притаманні їм функції “охоронця” й “ловця щурів”, найближчими компаньйонами людини, але, з іншого боку, у світі з кожним новим десятиліттям безслідно зникає величезна кількість видів тварин. Приміром, в Україні залишилося не більше 300 бурих ведмедів — причина їхнього катастрофічного зменшення — вирубка лісів Закарпаття та Івано-Франківщини, а також бракон’єрство. Один всесвітньо відомий сучасний французький письменник досить жорстко констатував: “Тварини — тренажер для людської любові”. Інший письменник — російський, сумно зауважив: “Тварини не помічають, що ми їх їмо. А що їм залишається?”
За церковним календарем нині апостола від 70-ти Кодрата, а також священномучеників Іпатія і Андрія. На Кіндрата колись починали серйозно готуватися до зими. Про тих, хто легковажив, казали: “Пустий господар по Кіндраті не має ще кожуха в хаті”. “Лушпиння на цибулі тонке — зима буде теплою, а грубе та з багатьма “застьожками” — холодною”.
Іменинники сьогодні Дмитро, Олександр, Олексій, Костянтин, Іпат, Андрій, Василь.
6-7 місячні дні Місяць о 20:44 перейде до Козерога, з’явиться “строга” нотка, пустощі та легковажність не вітатимуться. Крім цього, на небі відбудеться ще одна ротація: о 7:23 войовничий Марс залишить зодіакальний сектор Діви й перейде в сектор Терезів. Куди гойднуться їхні шальки? Приблизно до 20 листопада розв’язання поставлених раніше важливих питань залежатиме більшою мірою від наявності в нас надійних та “якісних” партнерів. Суто індивідуалістична діяльність не матиме добрих результатів, а власних ресурсів може не вистачити, особливо, якщо маєте масштабні плани.
Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1939 – -2,7 а найтеплішим у 1929, 1966 – +26,3.