Сьогодні Третій — Горіховий Спас

630 360 1566984239 874
Поділитися новиною

630 360 1566984239 87429 серпня, Третій — Горіховий Спас; що продаватимуть на зелених горах, куди сонце пішло і міняємо журавля на синицю 

Збігають, ой як швидко збігають золотаві серпневі дні й сьогодні в нас Третій Спас!Повна церковна назва свята – Перенесення з Едесси в Константинополь Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Ісуса Христа. А ще третій Спас називали Спасом Нерукотворним, Горіховим, Спасом на полотні, Хлібним Спасом. «Третій Спас хліба припас», – казали українці.

Після свята Успіння Богородиці завершувались жнива і господині пекли хліб і пироги з борошна нового урожаю. Назва ж «Горіховий» пов’язана з тим, що починався збір лісових горіхів. Їх можна було заготовляти на зиму й освячувати в церкві. Волоські горіхи достигають трохи пізніше, та й ростуть вони на території України не так давно, лише декілька століть. За врожаєм горіхів передбачали врожай хліба на наступний рік. Також на Горіховий Спас заготовляли віники з ліщини до лазні. У давнину говорили: «Перший Спас – на воді стоять; другий Спас – яблука їдять; третій Спас – на зелених горах полотна продають», тому третій Спас ще називали «Спас на полотнах», «Спас на полотні». У цей день зазвичай влаштовували ярмарки і торгували домотканим полотном. «Післяуспення прийшло – сонце на осінь пішло». Цього дня не варто було ходити до лісу без оберегу, а також відмовляти у милостині мандрівникам і нужденним.

Іменинники сьогодні Олександр, Анна, Яків.

28 місячний день. О 10:49 за київським часом Меркурій переходить із зодіакального сектора Лева в сектор Діви.  Так, у Діви нині наче медом помащено — там вже знаходяться Венера, Марс і Сонце. Завтра до компанії приєднається і Місяць-молодик. Що це власне означає? А те, що літні декорації змінюються на осінні, святкові — на буденні. Починається період практичності та реалізму. Найближчі два тижні стануть своєрідним лакмусовим папірцем у цьому сенсі. Хто не впіймав журавля, нехай за ним, власне так само як і за мрією, яка з якихось причин — поважних, чи й не дуже, не справдилась, — не жалкує і не побивається; натомість нехай подумає про синицю. Її, до речі, теж треба впіймати. Тож почнімо з малого.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1966 – +5,5, а найтеплішим у 1992 –  +32,8.

Народний календар

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...