Підготовка до осені
Останній літній місяць – час, коли хочеться просто насолодитися йдуть теплими днями і ні про що серйозно не думати, однак, що наближається осінь вже готує випробування для вашого організму. Щоб перші ж дні яскравого оновлення природи не закінчилися нежиттю і високою температурою, варто задуматися про актуальну профілактики і підготуватися до нового сезону.
Ставка на харчування!
Кінець літа і початок осені – це ідеальний час для оздоровлення з допомогою харчування. На прилавках магазинів з’являються сезонні фрукти і овочі першої свіжості з максимумом збережених у них корисних речовин. У хід йдуть і продукти з особистої присадибної ділянки – яблука, зелень, помідори, огірки. Вирощені під вашим наглядом вони стають ще корисніше і краще для щоденного раціону.
У серпні саме час запасатися вітаміном С і стимулювати вироблення гормонів радості, які допоможуть вам вдало пережити зміну температур і тиску, впоратися з сезонною депресією і занепадом сил.
Заповнення в організмі аскорбінової кислоти допоможе зміцнити імунітет, нормалізувати процеси обміну речовин, регенерації клітин, захистити вашу шкіру від пошкодження вільними радикалами, число яких зростає після активної засмаги. Оптимальне вживання вітаміну С сприятиме закріпленню отриманого відтінку і допомагає домогтися ефекту зовнішньої доглянутості шкіри. При цьому не обов’язково налягати на цитрусові фрукти – не завжди вони є якісною сировиною, так як везуться здалеку і часто обробляються сумнівними препаратами. В якості аналогів, які у великій кількості містять вітамін З, можна використовувати яблука, полуницю, імбир, петрушку, червону і чорну смородину, селера, сливу, аличу і вишню.
Замість чаю з лимоном, приготуйте чай з листя смородини з додаванням ягід малини і полуниці. Сюди ж можна додати мелісу або лимонну м’яту. Такий напій актуальне у будь-який час доби – він позитивно впливає на обмін речовин, виводить токсини з організму зайву рідину і нормалізує діяльність нервової системи. До того ж такий чай благотворно впливає на процеси травлення. Для людей, які часто страждають від проявів гастриту, чай з смородинового листя найбільш кращий, ніж чай з лимоном! В якості підсолоджувача краще використовувати мед або пити напій вприкуску з малиновим варенням на ніч (не більше двох чайних ложок).
Для профілактики депресивних станів, які можуть формуватися на тлі ослаблення психічного здоров’я і зрушень в гормональному фоні, пов’язаних з сезонними змінами в природі, варто включити в раціон жирні молочні продукти. Зокрема, кисле молоко, сметану, вершки і йогурт. Натуральні жири підтримають роботу ендокринної системи, стабілізує емоційний стан, знизять ризик розвитку гінекологічних захворювань. До того ж молочні продукти сприяють стабільній секреції мелатоніну, важливого для правильної роботи біологічного годинника людини, хорошого сну. Для активної вироблення серотоніну, включіть в раціон більше полуниці, гіркий шоколад, какао, персики, нектарини.
У здоровому тілі – здоровий дух!
Хорошою імуномодулюючу здатністю володіють загартовування і правильно підібрана фізична активність. Вони ж стануть чудовим поштовхом для вироблення організмом «гормонів радості», так необхідних у літньо-осінній період для профілактики депресії і занепаду сил.
як загартовування можна вдатися до різних засобів.
- Контрастний душ. Зручно, швидко і комфортно. Не варто відразу починати з різкої зміни температур, достатньо невеликої різниці між теплим і прохолодним душем, щоб організм почав давати позитивний відгук. Проводити таке загартовування потрібно щоранку.
- Обливання холодною водою. Актуально, якщо ви маєте можливість відвідати лазню. Холодні обливання слід проводити після того, як ви розігрілися в парній. Контакт з низькою температурою повинен бути не тривалим, після чого ви знову повинні повернутися в тепло і добре прогрітися. Даний метод можна застосовувати при хронічних захворюваннях нирок і серця.
- Купання або плавання в басейні – один з найприємніших і дієвих видів загартовування, який, до всього іншого, сприятливо впливає на суглоби, м’язи і нервову систему.
- Щоденні прогулянки – найдоступніший вид загартовування організму. Якщо кожен день ви будете гуляти, незалежно від погоди, хоча б по 10 хвилин, то організм природним шляхом звикне до змін погоди – перехід від літа до осені стане практично непомітним.
- Чудеса сучасної косметології та медицини. Для підтримки імунітету і оздоровлення організму можна вдатися до відвідування кріосауни або застосування озонотерапії. У літньо-осінній період ці процедури особливо актуальні.
Запам’ятайте! Жоден з видів загартовування не можна проводити, якщо:
- ви відчуваєте втому;
- у вас хворобливий або стан перед хворобою;
- у вас підвищена температура, нежить, озноб;
- ви страждаєте від перезбудженого стану, перед сном.
Особливу увагу при зміцненні імунітету перед восени варто звернути на аеробні навантаження – тренування серцевого м’яза, загальної витривалості організму допоможе легше пережити різку зміну погодних умов, тиску, і швидше перебудуватися на новий ритм життя, неминуче виникає з приходом нового сезону. В якості таких навантажень застосовуйте біг, скакалку, швидку ходьбу. Кращим варіантом для здоров’я та позитивного настрою будуть танці і ритмічна гімнастика під музику. В кінці серпня-початку вересня можна зануритися у вивчення асан йоги – це допоможе сконцентруватися і утримати працездатність на високому рівні.
Профілактика захворювань у предосенний період
Перше, що приходить в голову, коли мова заходить про профілактику захворювань, – це комплекси лікарських засобів і вітамінів. Але як раз їх бездумний прийом може призвести до зворотної ситуації – більш активного прояву ознак захворювань. Вибираючи імуномодулятори в аптеці, головне, не наткнутися на пустушки! Щоб цього не сталося, ретельно вивчіть відгуки про препарат, навіть якщо його вам порадив лікар, і обов’язково перевірте, чи є вітчизняні аналоги даного ліки. Як правило, вони коштують на порядок дешевше і в чому виграють перед медикаментами імпортного виробництва. Не потрібно особливо сподіватися і на дуже складні препарати, які обіцяють чудесне відновлення за кілька годин – в більшості випадків вони не містять ніяких унікальних компонентів, але коштують у два-три рази дорожче! В даному питанні, чим простіше – тим краще. Настоянки женьшеню, елеутерококу, ехінацеї – одні з найкращих, перевірених часом імуномодулюючих засобів.
З обережністю важливо підходити і до підбору вітамінних комплексів. По-перше, недолік того чи іншого речовини у вашому організмі здатний визначити лише детальний аналіз крові. Приймаючи вітаміни навмання, ви ризикуєте зіткнутися з алергічною реакцією і викликати назад-протилежний ефект – зниження активності імунної системи. По-друге, більшість вітамінів, що випускаються сьогодні мають синтетичну основу, тобто вони виведені штучним чином, тому реакція організму на них не завжди передбачувана.
Кращий варіант поповнення нестачі конкретних вітамінів на серпень-вересень – це харчування! Свіжі овочі та фрукти, при активному їхньому включенні в раціон, здатні вирішити проблему з нестачею поживних речовин в організмі.