День бухгалтера. Історія свята і цікаві факти

156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b wide big
Поділитися новиною

156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b wide bigВ Україні День бухгалтера і аудитора відзначають 16 липня. У 2019 свято відзначає свою 19 річницю.

День бухгалтера в Україні відзначається щорічно 16 липня. З 2018 року його перейменовано в День бухгалтера і аудитора.

День бухгалтера – що це за свято

Коли день бухгалтера? Дату свята обрали не випадково – 16 липня 1999 року було прийнято Закон України № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У 2019 свято відзначать в 19-й раз.

До 2004 року свято відзначалося федерацією аудиторів і бухгалтерів України неофіційно. Пізніше, з огляду на значний внесок працівників бухгалтерських служб і аудиторів в розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств країни, День бухгалтера був офіційно заснований. Датою його святкування було встановлено 16 липня.

У минулому році Указом Президента № 103/2018 від 20 квітня 2018 року про внесення змін до цього документа свято перейменували в День бухгалтера і аудитора.

Історія професії

Професія бухгалтера з’явилася давно, близько 6 тисяч років тому, в Давньому Єгипті. В ті часи бухгалтери займалися рахівництвом і збором податків. слово «бухгалтер» можна перевести як «книгознавець» – раніше прибуткові та видаткові операції записували в спеціально призначену для цього книгу.

Зараз бухгалтер перевіряє всі дані про прибуток і витрати, рахує дохід, нараховує зарплатню і вирішує всі проблеми з податковою службою.

Цікаві факти про бухгалтерів

  1. Батьком бухгалтерського обліку вважається італійський математик Лука Пачолі. Він видав першу книгу про подвійний облік в 1494 році. Серед його учнів був Леонардо да Вінчі.
  2. Найголовнішого чиказького злочинного боса Аль Капоне змогли посадити за грати завдяки бухгалтерам. Він вважався винним у багатьох злочинах, починаючи від незаконної торгівлі алкоголем закінчуючи вбивствами, однак в підсумку його заарештували і засудили за ухилення від сплати податків.
  3. Мік Джаггер і Роберт Плант з Led Zeppelin працювали в області бухгалтерського обліку до початку кар’єри в шоу-бізнесі.
  4. Терміни «дебет»і «кредит» відбуваються з латинської мови. «Дебет» означає «вінповинен», а «кредит» означає «віндовіряє».
  5. Бухгалтер Уолтер Димар в 1928 році придумав нову формулу для жувальної гумки, завдяки якій вона стала мати набагато більшу еластичність і дозволяла легко видувати бульбашки.

Привітання з Днем бухгалтера

a8eceafe3a67a38e0d946aed49f46ea7 XL

У бухгалтера робота, що ні цифра, то турбота:

НДСи рахувати і зарплату всім роздати,

Перемножити багато сум, відкласти собі на розум,

Дебет з кредитом звести – нікого не підвести.

У професійне свято вам бажаєм буть завзятим,

Щоб дружили ваші цифри, збігалися всі рахунки,

Щоб бухгалтер посміхався, співала у нього душа,

І з роботою в мить справлявся, життя радісним було.

У світі День бухгалтера відзначають 10 листопада.

З Днем бухгалтера!

LIVE OFFLINE
track image
Loading...