На Сидора-Бокогрія вивільга співає, теплий вітер подуває, сонце припікає

630 360 1558685435 930
Поділитися новиною

630 360 1558685435 93027 травня: народний календар і астровісник

Сьогодні мученика Ісидора. Цей святий жив у ІІІ столітті й був родом з Александрії. Походив він з бідної сім’ї, що сповідувала християнство. Коли виріс – його забрали до армії. Високий, дужий, вправний під час навчань – Ісидор викликав захоплення товаришів і командирів. Утім, загинув він зовсім не в бою, а під час гонінь на християн. Перед стратою його жорстоко мучили, зокрема відтяли язик. Цьому святому моляться, коли є проблеми з вимовою.

Ісидора в Україні називали Сидором. Теплий Сидір – тепле літо, казали українські селяни. А ще прозвали його «Бокогрієм», адже від Сидора наставало справжнє тепло. Все вже було посіяно-посаджено, всі сніги-морози минули, всі пташки – ранні шпаки, пізні ластівки, зозулі, одуди, вивільги прилетіли, навіть встигли вивести потомство. Попереду радісні свята: Вознесіння, Трійця. Стоїмо на порозі літа, яке завжди збігає чомусь дуже швидко. Якщо на Сидора була ясна й тепла погода – варто було очікувати гарного врожаю на огірки.

Іменинники сьогодні Микита, Максим, Петро.

23-ій місячний день, Місяць у Рибах. Важкий в енергетичному плані період, пов’язаний з примусом і несвободою. Можливі відчуття страху, тривоги, напади немотивованої агресивності. Не дамо себе спантеличити і приголомшити, натомість протиставимо їм, з одного боку, розуміння власної людської недосконалості та схильності до помилок, а з іншого – людську гідність. Сьогодні добре перебувати в оточенні рідних і близьких, насолоджуючись радістю спілкування. Приймати гостей ліпше, ніж самому кудись ходити. Цього дня не рекомендується робити операції, стригти нігті та волосся.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1904 році – +1,7, а найтеплішим у 2007 – +33,6.

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...