Сьогодні Страсна п’ятниця; завершуємо передсвяткові приготування, чи варто очікувати “з моря погоди” і скільки та кому наллє Водолій

630 360 1556183112 548
Поділитися новиною

630 360 1556183112 548Сьогодні Церква згадує (можна сказати – щораз заново переживає) хресну смерть Ісуса Христа, зняття з Хреста Його тіла і погребіння Його.

Здавна у Страсну п’ятницю родинне життя українців набувало особливого настрою. Люди намагалися якомога менше розмовляти, не кричати і не лаятися, не встрявати в суперечки. В цей день, окрім дітей і хворих, ніхто не їв, не дзвонили у дзвони, хіба що били в «клепала» – дерев’яну чи бляшану дошку.

Увечері майже всі йшли до церкви на поклоніння Святій Плащаниці – у неї був замотаний Ісус після зняття з хреста. Мовчки слухали канон «Плач Богородиці» і приглушене читання Євангелія, адже веселитися не випадало, «бо Христос на розіп’ятті…». Повернувшись з відправи, трохи підкріплювались і знову бралися за роботу; не годилося лише шити, прати, прясти та стругати, «бо то великий гріх!» адже Спасителя розіп’яли і поклали в гроб.

Погодні прикмети такі: якщо ніч тепла – на добру весну, холодна – «не жди з моря погоди».

Іменинники сьогодні Герман, Дмитро і Марфа.

21-ий місячний день. Місяць залишає сектор Козерога і переходить об 11:28 за Києвом у сектор Водолія. На багатьох очікує емоційна і фізична нестабільність. Вчорашні відчуття душевного неспокою, важкості, тривожності, депресії, можуть сягнути граничних позначок. Передусім це впливатиме на стосунки між найближчими членами родини. Найбільшим ризикам піддадуться Козероги і Раки. Налаштовуйтеся на позитивне, світле і вічне, тим більше, що незабаром Пасха. Всіляко ухиляйтеся від міражів — примарне манитиме і віддалятиметься все далі і далі.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1948 році: –2,8, а найтеплішим у 1926 – +26,3.

Народний календар

LIVE OFFLINE
track image
Loading...