19 квітня – День велосипеда

bicycle day
Поділитися новиною

bicycle dayДень першого у світі психоделічного тріпу, здійсненого на велосипеді

19 квітня у світі відзначається День велосипеда. Дата походить від дуже неоднозначної, але багато в чому епохальної для людства події. Саме у цей день у 1943 році швейцарський хімік Альберт Хофманн навмисне прийняв 250 мкг ЛСД і першим відчув на собі повний спектр психотропних властивостей препарату.

Ще у 1938 році вчений синтезував діетіламід d-лізергінової кислоти (ЛСД) у себе в лабораторії, проте не здогадувався про його специфічні властивості. Кілька років потому, напередодні Дня велосипеда Хофманн вже отримав незначний “наркотичний досвід”, коли невелика кількість діетіламіду потрапила у його організм крізь шкіру пальців під час хімічних досліджень. 

Після прийняття великої дози (котра у кілька разів перевищувала порогову) вчений відчув, що він стрімко втрачає здатність зв’язно формулювати думки і адекватно оцінювати навколишню дійсність.

Хофманн повідомив асистенту, котрий спостерігав за еспериментом, що він не у змозі продовжувати роботу, після чого сів на велосипед і поїхав додому.

Веломандрівка Альберта Хофманна стала першим у світі “кислотним тріпом”. Вчений їхав дуже повільно, проте йому здавалося, що він несеться з шаленою швидкістю. Стіни будинків навколо вкрилися дрібними брижами. Ральність ставала подібною до картин Сальвадора Далі.

Вдома галюцинації переслідували Хофманна ще протягом кількох годин. Його сусідка видавалася йому відьмою, меблі загрожували його життю, а звук автомобільного двигуна сприймався як візуальний образ. Зрештою усе змінилося барвистими колами і спіралями, котрі не щезали навіть з закритими очима.

Свій досвід Альберт Хоффман пізніше описав у книзі “ЛСД – моє важке дитя”.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...