Держкомтелерадіо не дав дозволу на ввезення 17 російських книг

original
Поділитися новиною

originalДержкомтелерадіо відмовив українським компаніям ТОВ “Етніктрейд” і ТОВ “Махаон-Україна” у видачі дозволів на ввезення з російської території 17 книг, в яких присутні ознаки пропаганди держави-агресора.

Як повідомляє прес-служба комітету, відмову надано на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції.

“Ознаки пропаганди держави-агресора, її органів влади, імперських геополітичних доктрин і комуністичного тоталітарного режиму виявлено в книгах московських видавництв “Синдбад”, ТОВ “Видавнича група “Азбука-Аттікус” і самарського видавництва “ВД Бахрах-М”, – йдеться в повідомленні .

Зокрема, заборонено ввозити в Україну з метою поширення серії книг з психології Д.Райгородського (видавництво “ВД Бахрах-М”), оскільки експерти знайшли в ілюстраціях і змісті елементи пропаганди комуністичного тоталітарного режиму. Автор неодноразово посилається у своїх книгах на приклади партійних діячів – Леніна, Сталіна, дитячих прокомуністичних формувань (жовтенята, піонери), а в тестах для дітей пропонує питання про властиві радянській епосі свята.

“Книги психолога рясніють висловами типу: “Ленін придбав свою харизму і владу як загальновизнаний вождь соціалістичної революції, що перемогла”, “Кремль, цей колишній релігійний центр, де раніше коронувалися царі, став адміністративним центром радянської влади, яку символізує червона зірка. Ленін в своєму Мармуровому мавзолеї, що охороняється солдатами, надає їй урочистого характеру присутності увічненої Революції … “, – відзначають в прес-службі комітету.

У Держкомтелерадіо вказали також, що в передмові до книги Михайла Булгакова “Майстер і Маргарита” видавництво “Азбука-Аттікус” пропагує представників російського кіно Юрія Кару, Миколу Бурляєва, Валентина Гафта, які за публічну підтримку військової інтервенції в Україні внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

“Це видання не буде поширюватися в Україні”, – підкреслили в прес-службі.

Також відмовлено в наданні дозволу на ввезення книги Олівера Стоуна і Пітера Кузника “Нерозказана історія США” московського видавництва “Азбука-Аттікус”. Експерти визнали, що книга містить низку створених Радянської пропагандою міфів про український національно-визвольний рух, давно вже викритих істориками за допомогою фактів і документів.

В цілому, підсумували в Держкомтелерадіо, починаючи з 20 травня 2017 року коли набрала сили відповідна постанова Кабінету міністрів України, Держкомтелерадіо надав 3008 відмов у видачі дозволів.

З них 189 відмов у видачі дозволів на ввезення 942 тисяч примірників видань антиукраїнського змісту, а також прийнято рішення про анулювання 1 виданого раніше дозволу. Ще 2819 відмов дано внаслідок надання суб’єктами господарювання в повному обсязі пакетів документів, необхідних для отримання дозволу, або виявлення в поданих документах недостовірних відомостей.

ua.interfax.com.ua

LIVE OFFLINE
track image
Loading...