Сьогодні перший день весни; проганяймо Мару, вимітаймо зиму і розбираємося у взаєминах Венери з Водолієм

1477825
Поділитися новиною

1477825Ну ось, нарешті дочекалися — перше березня, перший день весни! Колись у сиву давнину, ще до прийняття християнства, цього дня (чи приблизно цього), на межі зими і весни згадували божество темних сил Мару (вона ж Морена, Моржана), що символізувала ніч, смерть, усе темне й лихе і ототожнювалася з грецькою богинею Гекатою — володаркою всіх страховиськ і примар, богинею Місяця і чаклунства. Мара — дочка грізного Чорнобога, завше сіє поміж людей заздрощі, брехні, чвари і хвороби.

Вночі вона ходить попід вікнами, тримаючи в руках власну голову й вигукує імена господарів. Хто відгукнеться — помирає. За легендою, Мара одвічно воює з Колядою, всіляко намагаючись перешкодити народженню нового Сонця, приходові весни й початку нового життя. Але як би не лютувала Мара, весна, рано чи пізно обов’язково настає. Слово “мара” в українській мові має величезну кількість  похідних: привид, примара, марево, маренник (страховище), марник (біс), мари (мрії, а також ноші для перенесення мерців), примарливий, марний, марикувати (нарікати, ремствувати), смерть, помирати. Важливим весняним обрядом було спалення солом’яного опудала Марени — обряд поховання смерті.     

Про перший весняний місяць наші пращури казали: «Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує», «Березень у зими кожуха купив, а на третій день продав», або: «Місяць березень за один день сімох жінок міняє».  Якщо о полудні цього дня буде видко сонце — весна буде рання; коли ж заметіль — цілий тиждень триватиме негода. Хмарність віщувала добрий урожай.

Іменинники сьогодні Павло, Данило, Макар.

25-ий місячний день. Саме сьогодні планета любові та партнерства Венера залишає строгий, майже пуританський знак Козерога й перебирається в сектор грайливого, не надто обтяженого правилами і рамками Водолія… Що це означає? Означає, що гормони братимуть гору над розумом і обов’язками. Венера у Козерозі — це стосунки, позбавлені романтичного флеру, зітхань і милувань, теплоти емоційних нюансів, натомість вони надійні та відповідальні. А ось Венера у Водолії — це завжди яскраво, бурхливо, відверто, провокативно, але завжди поверхнево. Хотітиметься яскравих пригод, здаватиметься (іноді абсолютно безпідставно), що замало свободи і замало вражень. У Водолії Венера перебуватиме до 26 березня.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1985 році: – -18,5, а найтеплішим у 1989 –  +11,6.

Астровісник

LIVE OFFLINE
track image
Loading...