Священика звільнили через «ухилення в розкол»

церква
Поділитися новиною

церкваПісля отримання Україною Томосу про автокефалію у ЗМІ час від часу з`являються про повідомлення про перехід парафій до ПЦУ. У деяких регіонах це відбувається тихо й спокійно, але буває, що й без скандалу не обходиться. Про те, як проходять зміни парафій у різних регіонах, читайте далі.

В офіційних даних ПЦУ вказано, що до новоствореної Православної Церкви  здебільшого приєднуються  громади з Хмельницької, Вінницької, Львівської, Черкаської областей та Волині. І здебільшого у цих областях переходи супроводжуються скандалами.

Наприклад, зовсім нещодавно місцева релігійна громада на Житомирщині загальними зборами  вирішила переходити до новоствореної Православної Церкви України. Проте така ідея не сподобалася місцевим священикам. Людям навіть довелося блокувати священикам доступ до храму.

А на Волині люди відмовилися пускати в церкву місцевого священика. Бо він не підтримав рішення громади перейти до Помісної Церкви:  «Сказав: не покину. Нехай у мене буде 6 чоловік, але ми будемо Московського Патріархату. З ними і служитиму.»

Ще у грудні селяни зібрали 400 підписів. Це більше, ніж 90% села. Результати цих зборів священик збирається оскаржувати у суді, бо каже, що процедура не була дотримана.

А от громада сусіднього району одноголосно і, до речі, спільно із священиком прийняла рішення перейти у ПЦУ. Люди задоволені, адже сам батюшка вийшов і запитав у вірян, хто хоче бути у Московському Патріархаті, а хто – перейти до ПЦУ. Люди хором відповіли, що хочуть перейти до Української Церкви.

Але вже наступного дня на сайті Волинської єпархії з’явився указ, в якому зазначалося, що «протоієреєю Павлові Кліцуку забороняється у служінні через ухилення у розкол  і грубе порушення присяги священнослужителя».

Проте святий отець на цей указ не зважає: «Я Церкві і Хресту не зрадив. Я є священик, місіонер, який повинен нести правду Божу до людей.»

До слова, у Волинській області перейти до ПЦУ виявили бажання громади 5-ти храмів. У трьох парафіях священики громаду підтримали.

Одещина також розпочала перехід до ПЦУ. Днями громада святого Димитрія Солунського села Пужайкове Балтського району оголосила про перехід із колишньої Української Православної Церкви МП (Московського патріархату) до Православної Церкви України. За таке рішення проголосували понад 300 людей. Тож на Водохреща батюшка провів службу вже як священик Православної Церкви України.

Цього тижня відбувся ще один знаковий перехід до ПЦУ – на Луганщині у селі Веселе Старобільського району, за 30 кілометрів від кордону з Росією і за 70 км від лінії фронту. Священик сам прийняв рішення змінити юрисдикцію. Із цим рішенням виступив перед громадою і його підтримали.

За останніми офіційними даними, близько 80 парафій колишньої Української Православної Церкви Московського Патріархату перейшли до новоствореної Православної Церкви України.

Щоб бути точними, то до новоствореної Православної Церкви вже перейшли 2 кафедральні собори – Спасо-Преображенський собор у Вінниці та Миколаєво-Успенський собор у Коломиї. Також до складу ПЦУ увійшли 78 парафіяльних храмів. Найбільше з них перейшли до Помісної Церкви у Вінницькій області, де про вихід із Московського Патріархату оголосили вже 22 парафії.

За підрахунками експертів, у Хмельницькій області таких храмів 14, у Черкаській – 9, у Волинській – 7, на Львівщині й Тернопільщині – по 6, Чернівецькій – 3, а в Дніпропетровській та Івано-Франківській – по 2. До ПЦУ перейшли також по одній парафії у Житомирській, Закарпатській, Миколаївській, Одеській, Рівненській та Чернігівській областях.

А от на Полтавщині на даний час жодна громада не перейшла до Православної Церкви України.

Про це повідомив начальник відділу національностей і релігій, планування, обліку та звітності управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Володимир Состін:

Загалом, за кількістю зареєстрованих релігійних громад у Полтавській області нараховується 487 представників Української Православної Церкви Московського Патріархату, 211 громад – Київського Патріархату і 23 – Автокефальної Церкви.

Останні вже можна вважати як громади Православної Церкви України, але тільки не юридично, адже ще буде точно визначатися структура церкви, статут і процедура переходу до ПЦУ. Тобто можна вважати, що в новоствореній Православній Церкві України на Полтавщині всього 234 громади. Але зміна документів, назв громад і статутів потребує часу. Згодом вони мають зареєструвати статути в новій редакції, де зазначена нова організаційна форма, канонічне підпорядкування та нова назва.

«Процес переходу парафій до ПЦУ – винятково добровільний. Потрібен деякий час, аби люди прийняли для себе це рішення. Ми, полтавці, «довго запрягаємо», та впевнений, що область теж не буде «пасти задніх». Сподіваюся, що Полтавщина об’єднається навколо Помісної Церкви. І можу запевнити: це проходитиме абсолютно добровільно!» – так прокоментував ситуацію голова Полтавської  ОДА.

Цю тему протягом останнього часу обговорюють і гадячани. Щоправда не надто активно, але все ж час від часу у соцмережах з’являється пост із запитанням: чому релігійні громади міста та Гадяцького району не проявляють активності і не пропонують змінити підпорядкування? Священики відповідати на це каверзне питання не бажають. Як один із варіантів відповіді на це питання опублікували самі користувачі на нашому сайті у коментарях:  

«Щоб священики УПЦ МП перейшли до Української Церкви, достатньо не носити їм гроші! Через місяць без грошей самі перехрестяться.»

«Базар Медіа в Україні»

Фото використане як ілюстрація.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...