Тривають Святки – 12 святих днів після Різдва Христового і до Богоявлення

630 360 1545211960 828
Поділитися новиною
630 360 1545211960 82816 січня
Що можна і чого не можна було робити на Святки, та чи будуть повні комори в наступному році

Тривають Святки – 12 святих днів після Різдва Христового і до Богоявлення. У давнину Святки називали періодом «від зорі і до води». Це була благодатна пора всенародного відпочинку і веселощів. Скасовувалися піст по середах і п’ятницях, земні поклони під час молитов, а також заборона на секс. Утім весілля під час Святок не справляли.

«На Святки тільки вовки шлюбляться», – казали наші пращури. Так само гріхом вважалося в цей період і полювання на птахів і звірів. На того, хто порушить заборону на полювання – чекала важка смерть. За народною традицією Святки ділилися на Святі вечори (від Святого вечора до Щедрого вечора (тобто до Василя) і Страшні вечори (від Василя і до Богоявлення). В Страшні вечори ворожити не рекомендувалося, оскільки о цій порі дуже активізувалася нечиста сила і вона могла скористатися людською довірою. Щезали й ховалися злі духи на Водохреща, тоді закінчувалися й Страшні вечори.

Щодо погоди, то українці зауважували: «Мокрі Святки – малий урожай, ясні Святки – повні комори».

Іменинники сьогодні Гордій, Опанас, Анастасія.

Нині 11 і 12-ий місячні дні. Середа – день Меркурія. Один із найсприятливіших і потужних у місячному календарі, пов’язаний з енергією Кундаліні. Один із його символів – Корона, а інший, сокровенний – Лабіринт. Зростають життєва енергетика, сили, снага, але все одно, треба залишатися зібраним і уважним, спрямовуючи енергетичні потоки в правильне русло. Уникайте гострих предметів, зокрема ножів. Цього дня навіть хліб краще ламати руками. Знищення будь-якого живого створіння категорично протипоказане. День дуже сприятливий для молитви. Сни несуть корисну інформацію, можуть бути віщими.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1943 році – -24,3, а найтеплішим у 1989 –  +7,1.

Астровісник

LIVE OFFLINE
track image
Loading...