Нові правила сексу для українців: артисти жартують, юристи радять, а поліція готується розслідувати

Dj1YZ8DUwAAo7Nj
Поділитися новиною
Dj1YZ8DUwAAo7NjВід п’ятниці Україна приєднається до 10 країн Європи, де секс без згоди визнається зґвалтуванням.
 
В Україні з 11 січня запрацює оновлений Кримінальний кодекс, до котрого внесли правки щодо зґвалтування та насильства. Тепер за ґрати може потрапити навіть чоловік або дружина, якщо їхній партнер не дав згоди на інтимні стосунки, йдеться в сюжеті ТСН.

 
Родина музикантів Оксана Стебельська та Роман Кука з усмішками та жартами обговорюють зміни. “Так, я розумію, що тепер нам з тобою треба підписати розписку. Всі наші сексуальні стосунки нам треба якось юридично завірити. Про те, що я надаю згоду тобі, а ти надаєш згоду мені”, – сміється вона. “Легенький базар нагадує: я тобі – ти мені. Якщо ти вранці на рибалку йдеш – сексу ввечері не буде. Не йдеш – буде!”, – іронізує він. У своїй сім’ї такого документа писати не будуть, бо впевнені, що ті пари, де є порозуміння та довіра, цього не потребують – і їм нічого боятися. 
 
За новими правками, будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на це згоди. Зараз в Україні притягнути до відповідальності за зґвалтування можна лише в разі, якщо до жертви застосовували погрози, силу або зловживали її безпорадним станом. “Редакція статті – вона дає змогу реагувати на більшу кількість випадків сексуального насильства. Наприклад, психологічний тиск якийсь, або, можливо, матеріальну складову. Наприклад, не дам тобі грошей, або щось не куплю, або щось інше – скористатися цим задля задоволення статевої пристрасті”, – пояснив помічник голови Національної поліції України Андрій Ткачов. 

Доводити насилля доведеться такими самими слідчими діями – експертизами та показами свідків. Це дасть змогу уникнути зловживань та шантажу, вважають у поліції. І пояснюють, що саме вважатимуть добровільною згодою: “Це вільне волевиявлення, так. Тобто я на це йду вільно, я це розумію і я на це йду”. Юрист Анатолій Рибачок додає, що розписка про згоду на секс не допоможе. “Розписка не гарантує згоди, і відсутність розписки не доводить того, що цієї згоди не було. Тотальний самоконтроль, в принципі, єдине, що  може убезпечити особу від того, що в подальшому може з нею статися у зв’язку з цими змінами”, – вважає він.
Закон покликаний вирішити проблему того, що часто сексуальне насильство трапляється в шлюбі, але жінки навіть не сприймають цей примус до сексу, як порушення їхніх прав. Про це розповідають в організації, яка опікується правами людей. “У нас є така категорія абоненток, які впевнені в тому, що, в принципі, сексуального насильства в шлюбі не існує. Якщо я жінка і я вийшла заміж – це мій безпосередній обов’язок. Неважливо, захочу я чи ні – чоловік зобов’язаний отримувати задоволення. Там перша робота, яка ведеться, це психологічна. Ми відкриваємо очі на те, що кожен має право погоджуватися на секс чи ні. Наша згода має бути добровільна”, – каже директор департаменту національних гарячих ліній ГО “Ла Страда-Україна” Олена Кривуляк.
 
Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...