Ціна на ялинки від лісгоспу
З кожним грудневим днем ми все ближче й ближче підходимо до новорічних свят. Всі з нетерпінням чекають настання Нового року та чудес і подарунків, які він несе з собою. Невід’ємним атрибутом свята вже впродовж третього століття залишається хвойна красуня ялина чи сосна, в залежності від індивідуальних смаків. Проте яке б дерево не стояло у вашій оселі, головне атмосфера, яку воно створює собою.
Нікого вже не здивуєш ялинковим базаром. Проте дехто, не зважаючи на те, що лісівники щороку розтлумачують, і досі запитує де береться така кількість дерев і чи дійсно це не шкодить екології. Наша відповідь залишається незмінною. Основна маса дерев береться зі спеціально відведених територій – плантацій новорічних ялинок, котрі щороку закладаються в лісгоспі. Лісівники піклуються про такі насадження щонайменше п’ять років. Ще один спосіб – це отримання дерев внаслідок рубок догляду. Під час проведення освітлень і прочисток з ділянок видаляються небажані дерева для забезпечення в насадженнях сприятливих умов для росту кращих. Так, якщо не надати своєчасної допомоги насадженню, воно буде не продуктивним або і взагалі відмиратиме. Тому вирубування дерев проводиться в обов’язковому порядку, а зрубані ялинки в період передноворічних свят реалізуються.
Ціна на новорічні красуні залежить від їх висоти і становить :
до 1,0 метра – 50 грн.,
1,1 – 2,0 метра – 60,0 грн.,
2,1 – 3,0 метра – 72,0 грн.,
Новорічний пучок з 3 гілок 10,0 грн.
Також наголошуємо, що на того, хто захоче самостійно «обрати» ялинку в лісі, буде накладено штраф. За кожне незаконно зрубане деревце загальна сума штрафу складає 539 гривні.