Сьогодні «відьомське свято»

41
Поділитися новиною
4131 жовтня – чиїм покровителем є Лука і як впливатиме на нас левовий Місяць.  

В останній день жовтня в світі відзначають Геловін – канун Всіх Святих або Відьомську ніч. Перефразовуючи слоган старигана Карла Маркса, можна сказати: «Відьми і нечиста сила всіх країн, єднайтеся!»… а до нас не чіпляйтеся.

Це древнє кельтське свято поклоніння і жертвоприношення нечистій силі не тільки щасливо дожило до наших днів, але й швидко набирає вселенських обертів, наступаючи на п’яти самому святому Валентину. Дивна річ: незважаючи на прогрес, вражаючий розвиток технологій – люди все одно продовжують вірити у нечисту силу – привидів, упирів, відьом і чортів, а також у різноманітні «привороти» і «відвороти». І що цікаво, не тільки так би мовити, якісь надто забобонні пані, але й представники «передових» професій. Яскравий тому приклад – Стів Джобс. Маючи операбельну пухлину підшлункової залози, він до останнього ходив по чаклунах і езотериках, сподіваючись на їхню допомогу. Зрештою йому зробили операцію, але було вже запізно. Варто зауважити, що в США окультизм є потужною індустрією, а всі відьми, чаклуни та езотерики об’єднані в профспілку. В останні дні жовтня чималого розголосу набула історія про те, що нью-йоркські відьми наклали прокляття (сексуального характеру) на нинішнього американського президента Дональда Трампа, суддю Верховного суду США Бретта Кавано і лідера республіканської більшості в Сенаті – Мітча Макконнелла. Як заявили учасниці дійства, це була релігійно-політична акція. Подробиці можна було побачити в Інстаграм. На сьогодні Геловін – інтернаціональне свято з яскраво вираженими карнавальними елементами, упізнаваними атрибутами якого є гарбуз, чорна кішка і привид. Святкувати чи ні – вибір кожного.

Церква цього дня згадує апостола і євангеліста Луку, автора третього Євангелія та Діянь святих апостолів. За фахом Лука був лікарем і одним із перших іконописців. Тому цього святого вважають своїм покровителем лікарі та художники.

Іменинники нині Лука, Андрій, Сергій, Микола, Єлизавета, Злата.

Сьогодні 22/23 дні місячного циклу. Місяць переходить до Лева, а Меркурій входить у знак Стрільця. Натомість Венера задкує, повертаючись у свій дім – Терези, звідки вона вийшла 10 вересня. Настав саме той час, коли треба зупинитись, перевести подих, подумати і за потреби – виправити певні помилки. Місяць у Леві значно посилить егоїзм і нестримне бажання отримати від інших підтвердження власної винятковості та унікальності. Звісно, з одного боку так воно і є, але з іншого – ми не унікальніші за інших… В рази посилиться авантюризм; захочеться всього й одразу. Втім не варто втрачати голову – спокійний і розважливий погляд на речі, ближнього і на себе рідненького виявиться набагато продуктивнішим. Нестрашної середи!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1920 –  -17,8, а найтеплішим (відчуйте різницю) у 1926 – +20,5. 

Астровісник

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...