Яким порадам щодо застуди не можна вірити
Осінь – сонця і вітамінів стає менше, слабшає імунітет. Щоб протистояти хворобам і швидше відновитися, багато хто починає шукати інформацію про лікування на форумах або згадують поради бабусь. Як не варто лікувати застуду, а яким порадам можна довіряти – розповідає лікар-консультант сервісу корпоративного медичного обслуговування Алла Кудінова.
«Нам із дитинства говорять, що не можна ділити з людиною, яка застудилася, одну кружку, спати на одній подушці і, звичайно ж, цілуватися. Справа в тому, що віруси грипу і ГРВІ поширюються повітряно-крапельним шляхом, а це значить, що підчепити вірус можна, навіть якщо хтось чхнув в іншому кінці офісу.
«Усі хвороби – від голови!» – із цим твердженням можна погодитися наполовину. Ми хворіємо не тому, що замерзли вуха, а через ослаблений імунітет, так як восени і взимку сонячного світла менше, а стресу більше. Звичайно, якщо одягатися не по погоді, то шанси застудитися збільшуються. Тому потрібно загартовуватися, правильно харчуватися, знаходити більше позитивних емоцій, тим самим зміцнювати імунітет. Шапку, звичайно, теж варто носити – кому сподобаються відморожені вуха?
Перша асоціація з вітаміном С – це лимон. Як тільки за вікном заряджають осінні дощі, люди починають налягати на чай з лимоном, медом та іноді імбиром. Але насправді вітамін С не зможе захистити вас від хвороби. Він хороший як помічник при відновленні організму. По-друге, лимон – далеко не найбагатше вітаміном С джерело. Набагато більше його у шипшині, чорній смородині, обліписі, червоному перці і навіть яблуках.
Варто бути обережнішим не тільки з рецептурними ліками, а й народними засобами. Висока концентрація соку цибулі або часнику може спалити слизову, а від нежитю не позбавить. Найкраще промивати ніс морською водою або розчином солі та соди з крапелькою йоду.
Антибіотики стають каменем спотикання, як тільки мова заходить про правильне лікування. Важливо знати, що вони прекрасно борються з бактеріями, але абсолютно даремні при вірусних захворюваннях, а призначити антибіотики правильної дії може тільки лікар. Перші ознаки застуди, ангіни або грипу дуже схожі, тому для швидкого одужання так важливо консультуватися з фахівцем. Тим, хто вважає антибіотики злом, варто знати, що тривала ангіна може привести до проблем із серцем і печінкою.
Алкоголь має дезінфікуючі властивості і, потрапляючи в рот, вбиває бактерії і руйнує вірусні клітини. Однак частіше віруси потрапляють в організм через дихальні шляхи, тому в боротьбі із застудою алкоголь – поганий помічник. До того ж, він може подразнювати слизову і викликати кашель, а велика кількість спиртного розширює судини, через що утруднюється дихання.
Регулярні гігієнічні процедури допомагають боротися з бактеріями, тому мити руки і приймати теплий душ зайвим не буде. Від чого дійсно варто відмовитися при підвищеній температурі, так це від лазні і гарячої ванни, які надмірно навантажать організм.
Антибактеріальний гель потрібен в одному випадку – якщо поблизу ніде вимити руки. Так, гель вб’є частину бактерій, але нові тут же потраплять на руки з дверних ручок, поручнів у транспорті і рук інших людей. Краще регулярно мити руки і намагатися менше підносити їх до обличчя.
Так перші два-три дні, поки організм активно бореться з вірусом. Як тільки відчули себе краще, намагайтеся виходити на невеликі прогулянки, щоб покращувати кровообіг і збільшувати вентиляцію легенів.
З огляду на те, що ноги – це майже половина тіла, коли вони замерзають, організм охолоджується досить швидко. Коли ми мерзнемо, судини звужуються, порушується кровоток, а значить органи отримують менше кисню і більш схильні до застуди. Щоб не захворіти – тримайте ноги у теплі.
НовиниЮ