Готуймося до Здвиження і міняємо коня

630 360 1537862834 5970
Поділитися новиною
630 360 1537862834 597026 вересня – Корнилія; дещо про ніж, готуймося до Здвиження і міняємо коня.

Сьогодні священномученика Корнилія сотника. Корнилій був фаховим військовим, центуріоном Римської армії, язичником. Згодом він увірував у Христа, був хрещений, а потім і висвячений у сан єпископа самим апостолом Петром. Про життя Корнилія йдеться в книзі Діянь Апостолів.

У давнину на Корнилія освячували ножа. Ніж був не тільки разом із конем, люлькою і шаблею першим товаришем і помічником козака, але й давнім оберегом українців. Складний невеличкий ножик носила в кишені вагітна жінка (на західному Поліссі); на шостий день після пологів, виходячи з дому, молодиця брала ніж із собою, щоб її не могли «зіпсувати» і щоби вона не могла заподіяти нікому жодної шкоди своєю ритуальною нечистотою. Ніж встромлювали знизу в люльку новонародженому хлопчику. На Поліссі під час будівництва будинку ніж клали під передній кут гострим кінцем на захід, щоб будинку і його мешканцям ніхто не міг заподіяти зла і щоб воно «накололося» на ніж. Перед тим, як одягнути нову сорочку, через неї пропускали ніж, щоб позбавити сили ймовірні вроки Ножем (подекуди серпом) обводили навколо себе магічне коло, аби убезпечити себе від дій злих сил під час ворожіння. Ніж також клали в домовину «нечистим» покійникам.

Цього дня наші пращури готувалися до прийдешнього свята Воздвиження: прибирали в оселях, готували пісні страви, адже завтра – пісний день, йшли на вечірню церковну відправу.

Іменинники нині Стефан, Олександр, Микола, Леонтій, Валерій.

Сьогодні 17-ий місячний день, середа, екватор робочого тижня. Досить добре переживши «овнячу повню», продовжуємо залишатися в зоні надзвичайно високої емоційної нестабільності та шаленої інтенсивності почуттів і бажань. До того ж Венера, перед елегантним розворотом, який відбудеться вже на початку жовтня, продовжує перебувати в петлі, максимально уповільнюючи свій рух. У цей період дехто зрозуміє, що він, образно кажучи, як це й не прикро, сидить на «мертвому коні», тому хочеш не хочеш, а настав час з нього злазити. Йти пішки, шукати іншого, чи як там… Заодно не забудьте й патронами запастися – подорож може видатись довгою і ризикованою – ночі стають довші та темніші, та й мисливці за скальпами не сплять. Тож хай щастить!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1906, 1939 – – 0,4, а найтеплішим у 1924 – +31,7.

Астровісник

LIVE OFFLINE
track image
Loading...