Харчування дітей має бути збалансованим
Збираючись #дошколи, подбайте про раціон дитини: здорове харчування допоможе школярам залишатись здоровими, бадьорими і уважними.
МОЗ України розробляє норми, відповідно до яких органи місцевого самоврядування повинні забезпечити харчування дітей в школах. Враховуючи рекомендації та стандарти World Health Organization (WHO) та Європейської агенції з харчової безпеки, минулої осені МОЗ України оновило ці норми. Згідно з ними, 6-річним першокласникам для активного життя достатньо 1800 ккал на добу, а дітям 7-10 років – 2100. З 11 років добові потреби у для дітей різної статі відрізняються:
хлопчикам 11-13 років необхідно 2400 ккал, а дівчаткам – 2300; юнакам 14-17 років – 2700, а дівчатам – 2400 ккал. Докладніше про добову потребу в енергії, білках, жирах та вуглеводах, мінеральних речовинах та вітамінах для школярів на сайті міністерства: https://goo.gl/qjXhTN
Харчування дітей має бути збалансованим також поза школою. Ось кілька порад, як скласти домашнє меню:
? овочі і бобові мають бути основою раціону;
? стежте, щоби дитина щодня їла фрукти та ягоди, молочні та кисломолочні продукти, у невеликих порціях – цільнозернові продукти, насіння та горіхи;
? упродовж тижня готуйте рибу (2-3 рази на тиждень) і м’ясо (переважно птиці і кролика);
? мінімізуйте кількість солі – для дітей 2-3 г на добу, для підлітків менше 5 г на добу,
? зменшіть споживання цукру: 25-50 г на добу включаючи фруктові цукри;
? використовуйте корисні олії (оливкова, кукурудзяна, лляна, гарбузова, горіхова);
? стежте за водним балансом школяра: дитина має отримувати достатньо рідини і пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги.
Інколи важко привити дітям звички корисного харчування – почитайте поради біолога та наукової блоґерки Daria Ozerna, як заохотити дитину їсти здорову їжу і робити це із задоволенням.