Отримати компенсацію можливо
Щотижнева апаратна нарада відбулася 3 липня.
Фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
Претендувати на компенсацію можуть:
юридичні особи, основною діяльністю яких є постачання с/г товарів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови якщо питома вага становить не менше, ніж 75% вартості всіх товарів;
фізичні особи-підприємці, основною діяльністю яких є постачання с/г товарів, вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови якщо питома вага становить не менше, ніж 75% вартості всіх товарів.
Не можуть отримати компенсацію:
сільгоспвиробники, стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнана банкрутами, та/або які перебувають на стадії ліквідації;
сільгоспвиробники, що мають прострочену більш ніж 6 місяців заборгованість перед держбюджетом та інше.
Частковій компенсації підлягає лише вартість техніки та обладнання, які є у відповідному переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, що формує спеціальна комісія. Перелік техніки оновлюватиметься щороку.
Для отримання компенсації зробити 4 кроки:
- Вибрати техніку чи обладнання із переліку.
- Здійснити оплату через один із державних банків.
- Подати до державного банку заявку та документи, що підтверджують купівлю техніки.
- Отримати кошти на рахунок у державному банку.
Розмір компенсації: за рахунок бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгоспвиробника» – 25%; за рахунок бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» – 15%.
Станом на 1 липня придбано 19 одиниць техніки і обладнання на суму 9178,6 тис. грн (трактори – 5 шт., кукурудзозбиральна техніка – 1 шт., посівна техніка – 2 шт., ґрунтообробна техніка – 8 шт., оприскувач – 1 шт., інша техніка – 2 шт.). Фінансовою підтримкою скористалися 6 господарств на суму 287,6 тис. грн. Зауважимо, що у минулому році фінансовою підтримкою скористалися 2 ФГ на суму 133 тис. грн.
Планується до кінця 2018 року закупити до 28 одиниць техніки і обладнання 18 господарствами, 9 із яких мають наміри скористатися фінансовою підтримкою.
На території району діє «Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу за пріоритетними напрямками на 2016-2020 роки», відповідно до якої компенсується 60% (30% – за рахунок місцевого бюджету, 30% – за рахунок обласного бюджету) вартості техніки. Цільова група – фермерські господарства, учасники АТО, внутрішньопереміщені особи, зареєстровані на території Полтавської області.
Завданням даного напрямку Програми є:
– підвищення ефективності роботи, покращення умов праці та збільшення доходів сільського населення;
– створення умов для адаптації та розвитку власної справи учасників АТО та внутрішньопереміщених осіб;
– заохочення власників ОСГ до трансформування в сімейні фермерські господарства.
Техногенно-екологічна безпека, надзвичайні події та ситуації
Із початку року на території району виникло 47 пожеж, вогнем нанесено матеріальний збиток – 2 млн 670 тис. 810 грн, загинуло 4 людини. Врятовано матеріальних цінностей на суму 4350 тис. грн.
Стан безпеки
У період із 25 червня по 2 липня до ВП надійшло 117 повідомлень, із них 17 – кримінального характеру:
6 – нанесення легких тілесних ушкоджень;
3 – вчинення крадіжки;
1 – шахрайство;
1 – порушення правил безпеки дорожнього руху;
1 – порушення обов’язків щодо охорони майна.
Притягнуто до адміністративної відповідальності 50 осіб:
– розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та поява у нетверезому стані – 13;
– порушення правил дорожнього руху – 28;
– керування ТЗ у стані алкогольного сп’яніння – 1;
– паління тютюнових виробів у заборонених місцях – 5;
– невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей – 1;
– порушення порядку виробництва, придбання, зберігання чи продажу електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, що застосовуються правоохоронними органами – 1;
– порушення правил тримання собак і котів – 1.
На завершення наради голова РДА обговорив питання стосовно пільгових перевезень по району, дав доручення сільським головам чітко сформувати і розробити графіки маршрутів та уточнити кількість пільгових категорій населення.
Любов Шкрьоба
Фото використане як ілюстрація