«Ох, і не стелися, хрещатий барвінку» і про «корінці» та «вершки»

630 360 1525958384 2386
Поділитися новиною
630 360 1525958384 2386

Церква вшановує апостолів від 70-ти Іасона і Сосипатра. Обоє були учнями апостола Павла й проповідували християнство на острові Керкіру, відомого нам радше як Корфу.

На Сосипатра зацвітав барвінок. Барвінок, разом з базиліком, любистком, м’ятою і полином вважався священною рослиною. Його використовували і в весільних обрядах, і під час похоронів молодих людей (інша його назва – «могильниця», «гроб-трава»).

Дівчині заборонялося висаджувати барвінок. Вважалося, що коли він зацвіте – вона заслабне і помре. Коли ж брали барвінок на розведення – обов’язково залишали на землі якісь гроші та шматочок хліба. На Закарпатті, Галичині, під час весілля барвінок зрізала лише сваха або дружка. Квіти окропляли свяченою водою й клали в решето на хліб. Якщо не було свого барвінку – позичали в сусідів, але в тих, хто жив у нижній частині села. Барвінок треба було нести обов’язково вгору. Де нещодавно брали барвінок на похорони – на весілля вже не брали. У польських травниках ХVІІ століття барвінок згадується як засіб поновлення любові між подружжям. Відваром коріння барвінку відьма може «призвати» до себе потрібну їй людину. За листям барвінку гадали про важкохворого: якщо листя спливе в пляшці з горілкою через 9 днів і збереже зелений колір, хворий видужає.

Ясний схід сонця цього дня віщував гарну погоду на найближчі три дні. Якщо дощило й був вітер – очікували негоди. Тепла зоряна ніч обіцяла добрий урожай жита.

Іменинники сьогодні Анна, Кирило, Максим.

Нині 26-ий місячний день. Не забувайте, що на спадаючому місяці добре садити «корінці»: картоплю, буряк, редьку, редиску, моркву, цибулю, часник, більшість плодових дерев і кущів. А на зростаючому – «вершки»: горох, капусту, помідори, огірки, гарбузи, дині, кавуни, сонях, квіти, газонну траву, лікарські трави. Резерви організму на межі, біоритми уповільнюються, ми стаємо дуже вразливими і реагуємо на будь-які зовнішні подразники. В ці дні бажане табу на алкоголь, секс, важку м’ясну їжу. Від хірургічного втручання в ці дні теж краще утриматись (особливо чоловікам). Уникайте суєти і поспіху. Снаги та натхнення!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1946 році: +0,6; а найтеплішим у 1924 – +29,5.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...