Куди працівники міськради їздять у відрядження?
Останнім часом у соціальній мережі потік новин від головного архітектора міста Гадяча не спиняється – дуже часто вона хвалиться своїми поїздками по Україні і не тільки. От, наприклад, востаннє Поліна Вєтрова поділилась враженнями від подорожі в Польщу і навіть давала інтерв’ю місцевим журналістам у рамках поїздки. Як пояснили у сюжеті, вона їздила в Польщу не лише для участі в освітній програмі обміну, а також із власними пропозиціями – долучилась до конкурсу ідей, як покращити архітектуру державних установ у Варшаві.
Звісно ж, гадячани сприйняли цю новину позитивно. Але знайшлися й такі, яких зацікавив фінансовий бік питання. За чий рахунок «банкет» – питали нас у соцмережах.
Тому ми вирішили поцікавитися, скільки коштів із бюджету нашого міста йде на відрядження працівників Гадяцької міськради. Для отримання даних підготували інформаційний запит, у якому попросили вказати, хто їздив по роботі за межі міста, куди й скільки за це заплатили з «міського гаманця».
Відповідь на запит отримали вчасно. Щоправда інформація у ньому була не повна – не вказали, хто саме бував у відрядженнях. Отож, хто «катався» найчастіше – сказати вам не зможемо. А от скільки разів і куди їздили дізнатися вдалося.
За період із 1 січня по 31 грудня 2017 року було видано 88 розпоряджень про відрядження працівників виконавчого комітету Гадяцької міськради. У вказаному періоді працівники виконкому відбували відрядження 174 рази. А із 1 січня 2018 року до сьогодні – усього 7 разів. Мета відряджень – службова.
А куди ж їздили? Відрядження були у Київ, Полтаву, Славутич, Глобине, Богодухів, Миргород, Зіньків, Лохвицю.
Згідно чинного законодавства, на відрядження кожного співробітника відшкодовували добові витрати у розмірі 30 гривень, а із 19.04.2017 року – 60 гривень. Загальна сума витрат на відрядження за 2017 рік склала 11061,72 гривень.
Отже, працівники міськради і її підрозділів їздили тільки по Україні, закордонних відряджень не було. А архітектор, ймовірно, відвідує закордонні заходи за власний рахунок та у вільний від роботи час. Набирається досвіду, так би мовити. Що ж, якби на користь.
Підготувала Оксана Кириченко