Замість світла із люстри… вода!
«Проходьте, дивіться! Почав танути сніг – і нас затопило! Перед цим текло із люстри у коридорі, ось затекло! – запрошує до квартири №20 за адресою Полтавська, 43 Наталія Боцула і одночасно показує свою халепу, – Таке уже вдруге, перед цим було ще гірше! Я була у відрядженні, донька жила у моєї сестри. Прийшла нагодувати кота, а коридор залитий водою. Пощастило, що не «замкнуло»!
А це знову! Я подзвонила до Гусака (нач. КП «Гадяч-житло» – авт.). Представилась, розказала що сталось. А він мені каже: «Що ви мені пропонуєте?». Потім зателефонувала до його заступника. Пояснила ситуацію. А реакції нуль – досі ніхто не приїхав!
Сьогодні я телефонувала до мера, піду до нього на прийом. Треба ж щось вирішувати!
Як пояснили мені у ЖЕКу, кошти на ремонт виділяються. Але кажуть, що це наша квартира, і ми повинні їм допомагати. А чому я повинна їм допомогами? Вони ж не роблять ремонт мені у квартирі! А чому я повинна допомагати? Боргів по квартплаті у мене немає. Із власної кишені на ремонт я давати не збираюсь! Зараз сидимо без світла, чекаємо».
Таку невтішну ситуацію ми побачили, відреагувавши на дзвінок до редакції. Безсумнівно, стан даху у критичному стані. Про це свідчать величезні плями на стелі у квартирі та під’їзді, страшенні потьоки біля електрощитової і жахливий грибок на стінах. Наступного дня після нашого візиту до редакції телефонували й інші жителі цього будинку. Розповідали, що того ж дня у одній із квартир будинку спалахнула електропроводка. На щастя, пожежі не сталося.
Наталія Боцула таки була на прийомі у міського голови Володимира Нестеренка. Там їй повідомили, що цей будинок поставлений у план на ремонт у 2017 році. Але, зі слів жінки, жодних конкретних обіцянок їй не дали. Щоправда, мер відразу зателефонував у КП і наказав розчистити стоки на цьому будинку.
P.S. Улітку 2015 року начальник КП «Гадяч-житло» Артем Гусак повідомляв на сторінках нашого тижневика, що житловий фонд міста Гадяч характеризується вкрай високим рівнем фізичного зносу. Поточного ремонту на той час вимагали покрівлі, площею 1,2 тис. кв. м, у 20 будинках, відповідно капітального ремонту – площею 7,6 тис. кв. м у 19 будинках. Із того часу щорічно комунальне підприємство поступово намагається відновити покрівлі багатоквартирних будинків. Але навряд це станеться миттєво. Щоб пришвидшити процес, затверджена програма співфінансування: жителі збирають частину коштів, рештою допомагає КП.
У інакшому разі доводиться чекати і терпіти. А ще краще почати згуртовано слідкувати за своїм будинком і самим мешканцям почати щось робити, а не виглядати «чужого дядю».
Оксана Кириченко