8 грудня до Гадяча прибуває XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Вхід вільний.

u6
Поділитися новиною

u6У ККЗ «Дружба» 8 грудня о 14.00 відбудеться демонстрація відразу двох стрічок із циклу «Енциклопедія Майдану»: «Хоттабич та його команда»  та «Мова» (режисер С. Лисенко).   Герої фільмів – правозахисники, волонтери, військові медики, журналісти, блогери, прості люди, які змінили реальність у сучасній Україні. У кожного своя історія, проте всі разом вони складаються в єдину оповідь. Стрічка «Хоттабич та його команда» розповідає про учасника Майдану, успішного фінансового директора на прізвисько Хоттабич, що зумів створити команду із п’яти екіпажів медиків, які під обстрілом вивозять поранених із найгарячіших точок фронту. «Документальна стрічка « Мова» розповідає про активістів, які організовують безкоштовні курси для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка Сходу та Півдня України книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з письменниками.

Основні фестивальні локації у Гадячі – школа №4, клуб «Берегиня» (6 грудня 8.00 ранку спільно з ЦРБ). Фільм  «Остап» режисера Тараса Дроня. Фільм про двох братів: один із них у Львові вдома, інший – у полоні в Донецьку, лежить у лікарні після останніх боїв за донецький аеропорт. Вони обидва вірять, що ще зустрінуться.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах?

Саме тому цьогоріч Мандрівний Docudays UA пропонує насичену програму фільмів, що порушують питання спільні як для України, так і всього світу.

XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Полтавщині з 21 листопада по 13 грудня.

Регіональний партнер фестивалю у Полтаві та Полтавській області: Полтавська філія Суспільної служби України. Партнер: Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України.

 Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA www.traveling.docudays.org.ua.

Фестиваль – неполітичний і некомерційний. Організатори: Українська Гельсінкська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...