Місячник добровільної здачі зброї

Поділитися новиною

здайте зброюНа виконання службової телеграми Головного управління Національної поліції в Полтавській області та з метою недопущення фактів використання вогнепальної зброї не за призначенням та попередження незаконного її розповсюдження на території області з 1 по 31 жовтня поточного року на території області проводитиметься місячник добровільної здачі до поліції вогнепальної зброї, боєприпасів, спецзасобів та вибухівки.

Як показує статистика, значна кількість незареєстрованої зброї продовжує перебувати на руках у населення. А це вже порушення законодавства, і за незаконне зберігання особи будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ст.190 КУпАП України «Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї».

Придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної, мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, без дозволу органів внутрішніх справ тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією зброї або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією зброї або до кримінальної згідно ст.263 КК України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу  караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Тому всі особи, які в даний період добровільно здадуть зброю та боєприпаси, що незаконно зберігалися, будуть звільнені від кримінальної та адміністративної відповідальності. Тому з питань добровільної здачі зброї, боєприпасів та реєстрації слід звертатися до Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області, каб. № 5 або за телефонами 2-38-72, 2-36-31.

Р. Тракало, начальник відділу Гадяцького ВП ГУНП у Полтавській області,

капітан поліції

LIVE OFFLINE
track image
Loading...