Про особливості виправлення помилок у формі №1ДФ

images
Поділитися новиною

imagesМетодика виправлення помилок у формі №1ДФ кардинально відрізняється від виправлення помилок в інших податкових деклараціях. Тому Гадяцька ОДПІ нагадує, що порядок проведення коригувань у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) наведено у наказі Міністерства фінансів України від 13.01.15 №4.

Насамперед слід врахувати період, за який виправляємо помилки або неточності. Якщо недостовірні відомості виявлено у звітності, яка сформована та подана за звітний квартал до закінчення граничного строку його подання, у реквізитах розрахунку відмічається відповідна клітинка «Звітний новий». Якщо ж термін подання форми №1ДФ вже минув, у реквізитах відмічаємо «Уточнюючий». Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим.

Реквізити «Порція», «Працювало за трудовими договорами (контрактами)», «Працювало за цивільно-правовими договорами» повинні відповідати тим, що були зазначені у звіті, який коригується. Якщо помилка стосується ПДФО, то у розділі І Податкового розрахунку слід проставити інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Отож, у випадку виявлення помилки у попередній звітності слід продублювати всі графи помилкового рядка та у графі 9 указати «1» – на його виключення. Щодо інформації, яку пропустили та не включили у попередню звітність: у рядку заповнюються усі графи та у графі 9 вказується «0» – на введення рядка. Тобто, в оновленій звітності має бути наведена інформація лише за рядками, які виправляються чи прибираються або ж додаються. В одних рядках буде зазначено інформацію, яка виключає попередньо задекларовані дані, в інших відображається вірна інформація. Рядки з достовірними даними із раніше поданої №1ДФ дублювати не потрібно, оскільки це призведе до подвоєння інформації. Якщо ж виникла потреба уточнити раніше задекларовані дані щодо військового збору, порядок виправлення помилок наступний. Для виключення помилкового рядка із попередньо введеної інформації у розділі ІІ Податкового розрахунку у рядку «Військовий збір – виключення» потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку «Військовий збір» відобразити правильну інформацію. 

Т. Чорнобривець, перший заступник начальника Гадяцької ОДПІ

LIVE OFFLINE
track image
Loading...