Повне погашення заборгованості минулих періодів є одним із принципових завдань Пенсійного фонду

пенсійний
Поділитися новиною

пенсійнийОргани Пенсійного фонду України спрямовують зусилля для наповнення бюджету Фонду та забезпечення безперебійної виплати пенсій.

Незважаючи на те, що органи Пенсійного фонду України припинили адміністрування єдиного соціального внеску, питання платіжної дисципліни не сходить із порядку денного. Йдеться, насамперед, про борги минулих періодів, допущених платниками внаслідок невиконання своїх зобов’язань перед Пенсійним фондом України, та погашення яких, незважаючи на давність, досі перебуває під пильним контролем. Адже за кожною сумою боргу – роки праці конкретних людей, не підтверджені сплатою страхових та єдиного внесків, не беруться у розрахунок при визначенні розміру пенсії.

Станом на 1 серпня 2016 року, за даними УПФУ в Гадяцькому районі, заборгованість по єдиному соціальному внеску, яка рахувалась за Пенсійним фондом, зменшилась і становить 275,1 тис. грн, а це місячна потреба на виплату пенсій майже 162 пенсіонерам.

Оскільки йдеться про права людини, принциповість питання в тому, що погашена має бути кожна гривня. Тож на вирішення проблеми спрямовуються всі наявні ресурси та важелі впливу. Коли йдеться про давній борг, випадки добровільного його погашення зустрічаються не так часто, у переважній більшості доводиться вдаватися до примусових заходів стягнення, і тут вагома роль відводиться державній виконавчій службі. Так, станом на 1.08.2016 року на примусовому виконанні у відділах державної виконавчої служби залишаються 68 судових рішень на загальну суму 80,7 тис. грн та 199 вимог на суму 95,5 тис. грн. Для забезпечення результативного погашення заборгованості за вищезазначеними документами в 2016 році проведено 7 спільних нарад із керівництвом відділу Державної виконавчої служби Гадяцького районного управління юстиції та податківців, де розглядалися подальші шляхи наповнення пенсійного бюджету, сплати ЄСВ та погашення боргів. У 2016 році, відповідно до ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», спеціалістами Пенсійного фонду району як стороною виконавчого провадження проведено 39 ознайомлень із виконавчими провадженнями, спільно з державними виконавцями проведено 8 рейдів та 45 разів відвідано боржників за місцем їх проживання та місцем здійснення ними підприємницької діяльності, із метою пошуку резервів для погашення боргів. За результатами спільних виїздів у 2016 році надійшло до бюджету управління 60,7 тис. грн по єдиному соціальному внеску.

Фізичним особам-підприємцям слід пам’ятати, що несплата внесків тягне за собою і фінансові втрати. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Повне погашення заборгованості минулих періодів, яка виникла до передачі у Міністерство ДФС єдиного внеску, є одним із пріоритетних і найбільш принципових завдань управління. Тож на його реалізацію, незважаючи на давність боргу, і надалі концентруватимуться всі наявні інструменти правового поля.

Т. Рудченко, начальник відділу платежів до пенсійної системи 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...