Не за горами об’єднання

Обговорення об’єднання у Лютеньці

Обговорення об’єднання у Лютеньці

Поділитися новиною

Обговорення об’єднання у ЛютеньціМинулий тиждень був повністю присвячений обговоренню формування об’єднаних територіальних громад у Гадяцькому районі. Задля підготовки до об’єднання, яке, нібито, повинно відбутися вже у жовтні цього року, були організовані семінари-тренінги, на яких і пояснили, як краще об’єднатись, поговорили про перспективи та недоліки об’єднань.

Задля цього ізбиралися перші особи району, голови сільських рад. Запросили й керівника програми практичної політики, експерта Інституту політичної освіти Олександра Солонтая, який розповів про переваги об’єднання громад: 

 

«Централізація – це просто. Люди візьмуть владу у свої руки, і вже плечах об’єднаної громади  і буде вирішення їх подальшого майбутнього. Багатьом це не до вподоби, люди самі не хочуть брати на себе відповідальність, а люблять, щоб «порішав хороший дядя», щоб і невдачі, у разі чого, звалити на нього. Але це неправильно – кожна громада повинна бути самостійною і вирішувати важливі питання на свій розсуд».

Нібито, об’єднавшись, громади прирівняються до міст обласного значення, і тому у приклад ставили місто Гадяч, яке після набуття нового статусу отримало більше надходжень до бюджету. Також, як запевнили доповідачі на семінарі, нині розробляється законопроект, в якому йдеться про передачу в управління об’єднаним територіальним громадам земель, що знаходяться поза межами населених пунктів.

За перспективним планом, у Гадяцькому районі передбачено формування 5 територіальних громад: Веприцької, Лютенської, Сарівської, Петрівсько-Роменської та Гадяцької. Згідно плану, у регіоні не повинно залишитись неспроможних громад, які не зможуть самостійно себе утримувати.Нарада-семінар у Петрівці-Роменській

Наступним пунктом, де обговорювали перспективи об’єднання, була Лютенька. Як виявилося, тут виникла невеличка проблема: Соснівська громада не бажає об’єднуватися із лютенською, як зазначено у Перспективному плані формування територій громад. На жаль, Соснівського сільського голови не було на обговоренні, тому відмову об’єднатись обґрунтувати не змогли.

У той же час очільник Лютенської сільради обома руками за об’єднання. Адже у разі необ’єднання бюджети обох сільських рад недоотримають значні суми. Але поки що питання остаточно не вирішене.

Проблеми виникли і у Веприку, який має стати одним із центрів об’єднаних громад у районі. Мартинівська сільська рада ініціювала об’єднання громад із центром у с. Мартинівка і навідріз відмовляється діяти по-іншому.

Були непорозуміння і у Петрівці-Роменській. До складу об’єднаної громади повинні були б увійти Петрівсько-Роменська, Середняківська, Березоволуцька, Ручківська, Качанівська, Сергіївська (Краснознаменка) та Розбишівська сільські ради. Сергіївська сільська рада, прорахувавши спроможність громади у різних варіантах, вирішила не об’єднуватись і створити свою об’єднану територіальну громаду (ОТГ) у складі Сергіївської, Розбишівської та Качанівської сільських рад, із центром у с. Сергіївка. Але при такому плані Петрівсько-Роменська об’єднана територіальна громада буде менш спроможна.

Як виявилося, усупереч перспективному плану об’єднуватись збираються ще кілька громад: цього ж тижня об’єднання обговорювали у  Краснолуцькому СБК, зібралися представники Римарівської, Сватківської, Малопобиванської та Гречанівської  сільських рад.

Не вирішили,  хто буде «головним» у громаді, і на обговоренні, яке відбулося у Плішивецькому СБК: голови Плішивецької, Великобудищанської, Книшівської і Ціпківської сільрад не проти об’єднання, але ніяк не визначаться із центром.

Загалом, чим ближче об’єднання – тим більше питань. Люди остерігаються того, у чому не впевнені. Але цей процес неминучий, тож усім доведеться змиритись і діяти згідно плану.   

Оксана Кириченко (за інформацією сайту районної ради) 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...