Не ресторан звісно, але жити можна!

Не ресторан звісно, але жити можна!

Не ресторан звісно, але жити можна!

Поділитися новиною

Не ресторан звісно, але жити можна!Зазвичай лікарняне меню не надто славиться вишуканими стравами, а відгуки про нього і взагалі більше схожі на критику. До того ж масла в вогонь добряче підливають і самі постійні «клієнти» денного стаціонару – то їм каша прісна, то суп ріденький. А найбільшу порцію критики отримують самі кухарі  та медперсонал, який роздає обіди. Хоча насправді тут винного знайти вкрай важко. 

Наслухавшись сповна скарг типу: «…ви б бачили чим нас там годували?» ми вирішили навідатись на лікарняну кухню і перевірити чим же таки годують пацієнтів і чи насправді все так погано.

«Сьогодні у нас борщик і каша пшенична. Суп завжди готуємо на курячому бульйоні.», – показує щойно приготовані страви дієтсестра Гадяцької ЦРЛ  Тетяна Марченко.

Цього дня на лікарняній кухні всього один шеф-кухар (напарниця на лікарняному) – Надія Лаврик. Її руками і приготовані усі страви, якими годуватимуть хворих. На кінець місяця ЦРЛ забезпечує харчуванням 160 хворих. Це, звісно не усі хворі денного стаціонару, а лише, ті хто виявив бажання поїсти . На харчування одного пацієнта у день виділяється просто смішна сума – 7 гривень. Але, як говорять самі працівники лікарні «при нинішньому житті харчування нормальне». Усі страви дієтичні – це не чиясь забаганка, того вимагають норми.

Лікарняне меню виявилось не надто різноманітним, проте, все необхідне для харчування хворих і підтримання їхньої життєдіяльності тут є: свіжі овочі, крупи є, консервації також вистачає (самі ж і заготовлюють!). І про білковий раціон не забувають – два дні дають рибу (переважно хек), два дні – куряче м’ясо.

У діток та породіль меню трішки відрізняється від звичайного – до загального кожен день додається масло.

Продукти по тендеру закуповують у місцевого ПП Луць. Лише із картоплею окрема історія – кожного сезону, восени, лікарняна вантажівка їздить селами Гадяцького району і… збирає «пожертвування» у вигляді картоплі! І як не дивно, дають. Є у лікарні ще й маленька грядка, на якій вирощують картоплю, доки не надійдуть «пожертви» і садочок, який кожного року щедро обдаровує фруктами.

Кажуть, що місцеві спонсори не дають занепасти лікарняній кухні – щорічно допомагають і крупами, і олією, і макаронами, ще і м’яса інколи перепадає.

І хоч меню не вражає смаколиками, все ж годують тричі на день. Усе тепле, свіже, а головне – безкоштовне, що теж досить важливо.

«Хоч і не покращилося харчування, проте і не погіршилося! Що радує!,» – розповідають працівники кухні.

Тож, шановні, нічого скаржитись. В умовах нинішньої жорсткої економії важливо втриматись на плаву. Зараз і лікування задоволення не із дешевих. А сама лікарня, хоч як не пнеться, краще не нагодує. Усе ж залежить від того, яке фінансування дадуть там «зверху».  Тож, чим багаті…

Оксана Кириченко

У кухні чисто, охайно. Смачно пахне щойно приготованими стравами. Щоправда саме приміщення трохи пригнічує настрій – кухня знаходиться у підвалі і нагадує катакомби.  Ремонт би не завадив. Працівники зізнаються, що капітального ремонту не було давненько. Щороку проводять косметичний, вікна змінили відносно недавно. А ще дивує, як ці жіночки витримують холод – поки готується щось на плиті, доти й тепло.   

  

LIVE OFFLINE
track image
Loading...