Здорове покоління – це розвиток країни, міста, села та щаслива старість
Написати дану замітку мене підштовхнуло спілкування з нинішніми депутатами міської ради з приводу бюджету міста на 2016 рік. Але все по-порядку. По-перше, я дякую виборцям, які мене підтримали (і які не підтримали), але прийшли; по-друге, розмовляючи з депутатами міської ради, я дивуюсь їхній масштабності: капітально відремонтувати центральні дороги міста, реконструювати стадіон «Колос» з вимогами євростандарту та інше.
А просте, початкове уже забуваємо. Тож відремонтували уже центральні вулиці і вибірково побічні, так давайте в наступному році докладемо максимум зусиль відремонтувати хоча б ямковим ремонтом інші вулиці та тротуари. Днями після дощів мені довелося по роботі побувати на вулицях Н.Грунь та Дзержинського. Думав, що з багнюки не виїду, а там ще й люди живуть. Відремонтовані дороги потрібно підтримувати в робочому стані: постійно чистити водовідвід, прибирати камінці з дороги, особливо взимку, так як камінці під дією авто роблять мікротріщини в асфальті, а вода та мороз – тріщини, ями…
Реконструювати стадіон – я «за» обома руками, але вкладати туди сотні тисяч гривень за рахунок бюджету міста сьогодні не час. На мою думку, потрібно першочергово розвивати спорт із дитячого садка, школи. Чи можуть на сьогодні школи показати масовість занять спортом дітей до і після занять? Мабуть, ні. То може потрібно виділити кошти школам, щоб із дітками постійно працювали вчителі, виховували дітей фізично і духовно здоровими. Адже ще древні казали: у здоровому тілі – здоровий дух, а вони в цьому толк знали. Поновити спортивний інвентар, установити відповідні тренажери, відкривати гуртки за масовістю, збудувати 2-3 тенісних корти. Також розвивати гуртки в Будинку юного техніка, так як на сьогодні мало хто зможе за свої кошти навчати дитину. Усебічно допомагати забезпечувати літературою, матеріальною базою для навчання дітей, зацікавлювати переможців олімпіад, як дітей, учителів, так і школи.
Особливо звернути увагу на гуртки екологічного спрямування, бо від того, чим ми дихаємо і що їмо, так і живемо. Ми всі повинні освоїти, що добре не там, де прибирають, а там, де не накидають; і за забруднення потрібно суворо карати. Нещодавно в пресі зустрічав, що у Відні (столиця Австрії) за викинутий недопалок на землю – штраф 132 євро, не кажучи про пакет зі сміттям, а ми в кращому разі негарне слово скажемо і то про себе… Так, я розумію, що, вклавши мільйони в якусь справу, її зразу видно, але ніякі дороги, стадіони, будинки, монументи тощо не замінять нам фізично і психологічно здорових та інтелектуально розвинутих дітей. Здорове покоління – це і розвиток країни, міста, села та щаслива старість старшого покоління. Тому статті бюджету пропоную націлювати, в основному, на все це, не забуваючи і про інфраструктуру міста, відкриття нових робочих місць, підприємств, поточні питання. Але все в міру. І якщо нам кажуть, що Європа і Америка нам допоможуть – брешуть: тільки ми самі, якщо хочемо, дійдемо до усіх вершин Достатку. Бо усі, хто допомагає, в основному, переслідують тільки одне: Владу і Прибуток.
Валерій Барабан
P.S. І для початку виділяю кошти для підписки примірників «Базар Медіа» та «Гадяцький вісник» ветеранам. Кошти передаю І.Бережному – голові ради ветеранів Гадяцького району.