«Гадяцькі вепри»стали другими на Всеукраїнських змаганнях «Джура»

«Гадяцькі вепри»стали другими на Всеукраїнських змаганнях «Джура»

«Гадяцькі вепри»стали другими на Всеукраїнських змаганнях «Джура»

Поділитися новиною

«Гадяцькі вепри»стали другими на Всеукраїнських змаганнях «Джура»Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») зарекомендувала себе як найбільш популярна форма позашкільної роботи з виховання дітей і молоді. У змаганнях, що проходили цього року, взяли участь представники з усіх областей України, включаючи Автономну республіку Крим.

Полтавський регіон представляли учні Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату імені Є.П. Кочергіна. Саме вони вибороли звання «кращих» і захищали честь області на Всеукраїнському етапі. Він проводився утрьох локаціях: м. Батурин Чернігівської області, території Конотопського та Роменського районів Сумської області та м. Полтава.

18-24 серпня, відповідно до обласного плану заходів, гра проходила на Полтавщині. Гадяч приймав близько 300 учасників. У кіноконцертному залі «Дружба» відбувся заліковий конкурс гри «Ватра», де рої (козацькі гурти) представляли творчо-мистецький звіт. До речі, саме на цьому етапі змагань Полтавський рій «Гадяцькі вепри» визнано кращим.

Долучилися до справи організації і проведення змагань юних козаків студенти і викладачі училища культури ім. І.П. Котляревського. Біля кіноконцертного залу гостей зустрічали «живі скульптури» Наталки та Петра, козака Мамая.

Напередодні конкурсних змагань, у день прибуття на гадяцьку землю, учасники гри розташували своє наметове містечко у таборі «Горизонт».  Для хлопців і дівчат організували етно-вечір, на якому були представлені народні, козацькі ігри, розваги. Учасники освоювали народні танці та пісні. Кожен рій, з їх отаманами, намагався бути найкращим. Багато хто з учасників свята вперше поласував смачними полтавськими галушками.

А вже за кілька днів гадяцькі школярі продовжили боротьбу в Полтаві. Ставши абсолютними переможцями серед мистецьких виступів, Полтавський рій не зупинився, а завоював ще два перших місця у конкурсах «Рятівник» (змагання з надання меддопомоги) та «Квест» (орієнтування на місцевості за допомогою карти). Призове третє місце здобули і в конкурсі «Впорядник» (історія козацтва). Відтак у загальному заліку «Гадяцькі вепри» посіли друге місце, поступившись Харківській області. Третіми стали учасники з Волині. Тож вітаємо наших школярів із такою значимою перемогою. Так тримати!

Олена Савченко

Фото Миколи Величка

Команда, якою можна пишатися: Вадим Грицай, Олександр Бондаренко, Михайло Степанович, Михайло Орос, Марк Буткін, Анастасія Мельник, Влада Потапенко, Олександр Костін.

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...