На свято кутка злетілися гості звідусіль, навіть із-за кордону

На свято кутка злетілися гості звідусіль, навіть із-за кордону

На свято кутка злетілися гості звідусіль, навіть із-за кордону

Поділитися новиною

На свято кутка злетілися гості звідусіль, навіть із-за кордонуПарад вишиванок, пісенні дарунки, польова каша, рибна юшка, та найприємніше – це зустріч давніх друзів дитинства, які виросли на одному кутку. Саме так гучно і водночас трепетно відбулося свято вулиці Обухівка (Хоменків хутір), що в с. Красна Лука. Розпочалося дійство,  як і годиться, з пісні у виконанні Дениса Тарана. Його татусь, Юрій Таран, нещодавно повернувся зі Сходу, і хоч був небагатослівний, проте щиро побажав землякам не зазнати страхіть війни.

На щастя, Краснолуцьку сільську раду оминули втрати захисників, та все ж селяни вшанували загиблих хвилиною мовчання. А ще поіменно згадали всіх, хто нині виконує священний обов’язок перед державою.

Продовжилося свято вулиці освяченням хлібу з нового врожаю. Обряд здійснив настоятель Свято-Троїцької церкви отець Ігор.

Почесною гостею дійства стала Солоха, яка приїхала до вуличних друзів на підводі. Надія Цікал, уродженка кутка (нині жителька села Максимівка) привезла з собою коровай, на якому випечений тризуб.

Куди тільки не розкидало життя колишніх односельчан, та все ж ніякі відстані не завадили друзям прибути на зустріч. Марія Яресько приїхала з  Лютеньки, Марія Небрат – із Люботина, Олександр Кравченко – із Книшівки, Тамара Борсук та Ольга Могильник – із Гадяча, Ніна Хижняк – із Римарівки, Надія Цікал – із Максимівки, Тетяна Цимбал – із Києва, Ольга Гезик – із самісінької Італії.

На знак подяки за організоване дійство Тамара Борсук разом із донькою Світланою подарували односельцям пісню.

Щоб свято було ще пишнішим і колоритнішим, селяни організували парад вишиванок. Усіх, хто одягнув вишиту сорочку, нагородили символічними подарунками.

Вітали на святі вулиці й найстаріших жителів кутка – Ольгу Семеніг (1922 р.н.), Єфросинію Рубан (1926 р.н.) та Наталію Потапову (1926 р.н). Згадали і новонароджених – нещодавно куток поповнився двома дівчатками. А двоє хлопчаків – Саша Лада та Діма Велічко – підуть цьогоріч у перший клас. Майбутні першачки демонстрували свою готовність до школи, читаючи віршики. За що й отримали «пухнасті» подарунки – по кошенятку.

Відзначили односельчани і кращі садиби кутка. У номінації «Добрий господар» переміг Микола Гребенник, кращим «Ліричним куточком» визнано дворище Леоніда Пшеничного, Дмитро Рубан отримав відзнаку за «Фонтан кохання», а Михайло Харченко за «Квітковий паркан», Лідія Опришко виборола номінацію «Небо у винограді», а Тетяна Павленко – «Духовність».

Завершилося вуличне святкування пригощанням польовою кашею та рибною юшкою. Охочі продовжили зустріч застіллям, яке повинилося всім тим, чим багата в цю пору українська земля.

Олена Савченко

Фото М. Величка

Кожен із охочих мав змогу приєднатися до так званого флеш-мобу – на карті України зміг причепити паперового янгола як символ добра та єдності.

{gallery}2015/30/cv{/gallery}

LIVE OFFLINE
track image
Loading...