Дівчинка придумала забавку: як тільки наближалася машина – перебігала дорогу по вулиці Тельмана

Поділитися новиною

Здавалося б, літо – безтурботна пора, але… дивлячись для кого. Для школярів та студентів – навчання позаду, а попереду – канікули та відпочинок. Для батьків, яким не по кишені придбати путівку в табір чи немає з ким залишити дітвору, літо – час стресу і переживань. Тільки й думай, що втне твоє чадо, допоки трудишся в поті чола.

Спекотною ця пора стає і для працівників кримінальної міліції у справах дітей. Адже саме під час канікул діти залишаються без постійної уваги дорослих, і тому, як свідчить практика, зростає кількість травм, нещасних випадків та небезпечних ситуацій.

Уже в перші тижні літа дітвора ринула на вулиці міста. Чи безпечні їхні розваги, спробуємо проаналізувати.

Катання на велосипедах

Чи не у кожному дворі можна побачити майже цілий велопарк – від найменшеньких триколісних  до дорослих спортивних велосипедів. Час канікул дав волю школярам, тож зграї велосипедистів ганяють нині по всіх вулицях міста. Особливо облюбувала гадяцька дітвора відремонтовані дороги. Ще б – розігнатися є де!  От тільки водіям біда – доводиться пильніше дивитися, щоб не втрапити в халепу. Прикро, але більшість школярів не знають правил дорожнього руху, відтак їздять навмання, створюючи небезпечні ситуації. А ще рідко коли побачиш правильно обладнані велосипеди – із катафотами і ліхтариками.

Тому, шановні дорослі, перш ніж відпускати дітей на велопрогулянки, упевніться, що вони знають, як вести себе на автошляхах.

Увага! Діти на дорогах

У літню пору дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей трапляються частіше. На жаль, батьки не завжди можуть за руку перевести своє чадо через дорогу, тому діти перебігають трасу, де забажають. Ось і недавній приклад недогляду. На відремонтованій вулиці Тельмана дівчинка придумала собі забавку – перебігала вулицю перед самісінькою автівкою.

– Ми малу відразу і не помітили.  Вона заховалася за віттям дерев, а тоді, коли машина під’їжджає близько, та  перебігає дорогу. Ми зупинилися, нагримали на неї, – розповідають занепокоєні гадячани.

Виникає питання: чи знають батьки про такі розваги дитини, ще й на такому небезпечному відрізку дороги, де транспортна завантаженість ого-го!

Вечірні розваги

Пора теплих вечорів і дискотек – найбажаніша для школярів і студентів. Але часто вони дозволяють собі недитячі забавки, серед яких і зловживання спиртним. Ще й перший місяць літа не скінчився, як кримінальна хроніка повниться злочинами, скоєними неповнолітніми. Частішають і бійки в розважальних закладах.

Із мосту – у воду

Насправді розвага стрибати з мосту набула у нашому місті широкої популярності. Заняття навіть має свою назву «Роуп-джампинг», але здійснюється зі спеціальним обладнанням – системою та резинкою. Наш же гадяцький міст покалічив не одне життя. Скільки було випадків, коли бездумний крок змушував молодих хлопців пересідати на інвалідний візок. То чи вартий такий екстрим подібних жертв?

P.S.  Приємно, що за останні кілька років спорт активно входить у моду. Як би це дивно не звучало, але хлопці і дівчата почали частіше відвідувати спортзали. Та далеко не всі можуть дозволити собі абонемент. Тож молодь займається на шкільних стадіонах – знаходить заміну тренажерам у стареньких драбинках, турніках тощо. Коли ми таки дочекаємося спортмайданчика в нашому місті?

Олена Савченко 

Звертаємося в першу чергу до батьків, щоб вони відповідально ставились до виховання своїх дітей та контролювали їх поведінку, проводили з ними профілактичні бесіди, в яких основну увагу приділяли застереженню вчинення протиправних діянь, необхідності дотримання заходів безпеки під час купання у водоймах та перебування на проїжджій частині і не залишали без нагляду своїх чад.

 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...