“Мостом не лише страшно їхати, а й навіть іти пішки.”
Через міст у річку
Дерев’яний аварійний місток, що у Римарівці, вкотре «нагадав» про себе трагічним випадком. Більше місяця тому житель села, переїжджаючи через річку на мотоциклі, серйозно травмувався.
– Із дошки злетіло переднє колесо, я випав із-за керма. Далі нічого не пам’ятаю, – коротко розповідає по телефону Сергій Степаненко.
Він отримав травму голови, оперувався в обласній лікарні.
За словами хлопця, у лютому жінка на машині у річку злетіла. Дерев’яний місток в аварійному стані вже давно. Кілька разів його «закривали». Дошки з роками трухнуть, тому переправа аж світиться від дірок. Мостом не лише страшно їхати, а й навіть іти пішки.
– Це короткий шлях у Максимівку та Сватки. Місток знаходиться між селами. Мені їхати в Максимівку 2 кілометри, а через Красну Луку (цивілізованим мостом – авт. ) – 6, – говорить житель Римарівки.
Місток знаходиться на балансі сільської ради, його щороку підремонтовують, бо збудувати новий сільському бюджету не по кишені.
– Міст пішохідний. Автомобільний рух по ньому заборонено. Стоять відповідні знаки, погоджені з ВДАІ. Із 2007 року прийнято рішення про закриття, але люди на свій страх і ризик продовжують їздити. Селяни женуть череду на пастівник через міст, тому перекрити його – не вихід, – коментує ситуацію очільник Римарівської громади Сергій Небрат.
Хоча були випадки, що травмувалася й худоба. Та найгірше те, що через міст щодня прямує рейсовий автобус. Невже водії не несуть відповідальності за життя пасажирів?
Свою відповідь на це має директор автопарку Григорій Куць:
– Я не маю права посилати автобус через аварійний міст, але самі ж люди ходять і просяться, мовляв, ми будемо вставати і переходити його пішки, тільки хай машина прямує через села.
Декілька років тому, коли про небезпеку мосту вкотре заговорили вголос, маршрут було змінено. Але ненадовго.
Протяжність мосту – 96 м.
Олена Савченко