Боржники по зарплаті
У рейтингу заборгованості підприємств по заробітній платі Гадяцький район займає чільне місце. Найчастіше тягне нас донизу ТОВ «Гадячсир». Станом на 1 квітня 2015 року борги сягнули 3 мільйонів 946 тисяч 600 гривень. Нарешті із лідерів-боржників вирвалася Гадяцька філія «Райавтодор». Порівняно з минулим роком, в якому спостерігалося щомісячне збільшення заборгованості на загальну суму 224 тис. 700 грн, з початку 2015 року і донині зарплатних боргів у підприємства не зафіксовано.
Досі потопає в борговій ямі готель «Жовтень» (133 тис. 500 грн). Нагадаємо, що підприємство знаходиться у стадії ліквідації. За рахунок продажу першого поверху планують погасити заборгованість. Але щось охочих купити ласий шматочок у центрі міста небагато. Очевидно, ціна кусається.
Енергонезалежність або як бюджетні заклади борються з паливною кризою
Серед освітніх закладів району централізоване опалення мають два загально-навчальних заклади; один обслуговується твердопаливною котельнею, що обслуговується спецорганізацією; 6 мають котельні на твердому паливі; 6 – теплогенераторні на твердому паливі; один має пічне опалення на твердому паливі; 7 знаходяться у стадії переходу із газового опалення на тверде паливо; 8 мають газифіковані теплогенераторні; в одному навчально-виховному комплексі газифікована теплогенераторна; один позашкільний навчальний заклад має теплогенераторну на твердому паливі; в одному ПНЗ система опалення спільна із ЗНЗ.
На твердому паливі працюють теплогенераторні та котельні у Великобудищанській, Рашівській, Римарівській, Розбишівській, Сватківській, Гречанівській, Плішивецькій школах, а також у Гадяцькій СШ №3 та районному Будинку дитячої та юнацької творчості.
Відділ культури також працює над енергоефективними заходами. Зокрема, замінено вікна та двері на пластикові у приміщеннях Гадяцької музичної школи, центральної бібліотеки імені Лесі Українки, Петрівсько-Роменському, Краснолуцькому, Краснознаменському, Веприцькому СБК, Петрівсько-Роменській, Краснознаменській, Краснолуцькій сільських бібліотеках; перекрито дах на металочерепицю в ІІ корпусі дитячої музичної школи, проведено утеплення вікон та дверей; улітку цього року планується замінити газові котли у І корпусі музшколи.
Пічне опалення мають 14 закладів культури, газове – 10. Котли на твердому паливі забезпечують тепло в семи СБК (Бобрик, Книшівка, Ручки, Мартинівка, Мала Побиванка, Березова Лука, Красна Лука).
Електроопалення мають шість закладів культури (Вельбівка, Книшівка, Краснознаменка, Розбишівка, Римарівка с/к (гримувальні), кімната гурткової роботи у Красній Луці). Електрообігрівачами обігрівається Соснівський СБК. У цьому році заплановано встановити котли на твердому паливі у Плішивецькому, Рашівському та Соснівському СБК.
***
Також перейшли на тверде паливо КП «Комунсервіс», історико-краєзнавчий музей і заярський дитячий садочок.
Олена Савченко (за інформацією апаратної наради)
Мені цікаво, яким же чином ТОВ “ГАДЯЧСИР” може “тягнути наш район донизу”, сплачуючи щомісяця мільйонні податки у бюджет?!