Які зміни чекатимуть абітурієнтів у ЗНО 2015 ?

Поділитися новиною

Термін дії сертифікатів складатиме лише рік, тест із української мови і літератури буде автоматично зараховуватися як державна підсумкова атестація.

У 2015 році на ЗНО винесуть 12 предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, іспанська, французька, російська мови. Їх стало на два менше. Не буде оцінювання із світової літератури та всесвітньої історії, оскільки ці предмети рідко обирають випускники, а вузи майже не виставляють їх як профільні.

Тестування з української мови та літератури відбудеться 24 квітня. Цей тест автоматично буде зарахований як державна підсумкова атестація. А решту тестів випускники пройдуть у червні. Вони матимуть можливість обрати до чотирьох предметів. Для коледжів і технікумів буде достатньо сертифікатів із двох предметів. Тест із української мови та літератури буде обов’язковим предметом для всіх навчальних закладів.

У Полтавській області майже всі навчальні заклади вже оприлюднили список сертифікатів із предметів ЗНО на кожну спеціальність.

Серед нововведень, які чекають на абітурієнтів, — термін дії сертифікату триватиме лише рік. Тобто використати його можна буде лише у 2015 році. Введуть нову систему визначення результатів «склав/не склав». У цьогорічних тестах був мінімальний рівень прохідних балів — 124, щоб була можливість брати участь у конкурсі. У 2015 році цього рівня не існуватиме. Введуть нове поняття — «порогового балу». Коли одинадцятикласники напишуть тест, після 15:00 його нададуть групі експертів — педагогам із різних навчальних закладів. Вони вперше побачать тест, опрацюють його і визначать мінімальну кількість балів, яку має набрати абітурієнт.

Упровадять тести двох рівнів складності — базовий та поглиблений з математики та української мови і літератури.

Базовий рівень буде повноцінним тестом, як і цьогоріч. Навчальний заклад визначатиме, який саме рівень потрібно для вступу.

Реєстрація на ЗНО розпочнеться із 5 січня і закінчиться 20 лютого.

«Базар Медіа в Україні» 

LIVE OFFLINE
track image
Loading...