17 нафтогазових родовищ Полтавщини відсудила у держави фірма, пов’язана з Едуардом Ставицьким

17 нафтогазових родовищ Полтавщини відсудила у держави фірма, пов’язана з Едуардом Ставицьким

17 нафтогазових родовищ Полтавщини відсудила у держави фірма, пов’язана з Едуардом Ставицьким

Поділитися новиною

17 нафтогазових родовищ Полтавщини відсудила у держави фірма, пов’язана з Едуардом Ставицьким6 листопада Окружний адмінсуд міста Києва скасував два накази Державної служби геології та надр, якими у березні цього року було анульовано спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ «Голден Деррік». Ці рішення позбавляють державу права володіння частиною нафтогазового багатства нашої області

Як зазначає видання «Наші гроші», ТОВ «Голден Деррік» пов’язане із бізнес-середовищем екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького і народного депутата Юрія Іванющенка. 33% від його статутного фонду належить НАК «Надра України».

Сама справа почалася з того, що у грудні 2013 року Генпрокуратура у ході перевірки встановила, що ТОВ «Голден Деррік» у встановлені 45 діб не сплатило до держбюджету кошти за видачу спецдозволів на геологічне вивчення і подальше видобування нафти і газу. Також Держгеонадра розглянула заяви фірми на видачу дозволів без передбачених законом погоджень, зокрема, з Мінекології, Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки і відповідною облрадою. Крім того, фірма не почала використання площ у встановлені 180 діб.

Генпрокуратура вимагала від Держгеонадр усунути порушення. Оскільки цього зроблено не було, на початку березня цього року прокурори звернулися із аналогічною вимогою до Мінекології, яке координує діяльність Держгеонадр. У результаті 18 березня Держгеонадра наказами № 78 і № 79 анулювало спецдозволи «Голден Деррік» на користування 20 площами у Полтавській (17 площ), Дніпропетровській (2) і Харківській областях (1), які фірма отримала у 2012–2013 роках.

У червні ТОВ «Голден Деррік» опротестувало ці накази Держгеонадр у суді, який став на сторону фірми. Суд вказав, що єдиною підставою для анулювання спецдозволів стала несплата збору за видачу спецдозволів. Разом із тим, доказів несплати цього збору суд не отримав. Більше того, Держгеонадра не проводила перевірку, чи сплатила фірма вказаний збір. У той же час подання прокуратури не є самостійною підставою для зупинення чи анулювання спецдозволу.

Суд також звертає увагу на те, що 21 лютого Держгеонадра зупинила дію частини спецдозволів ТОВ «Голден Деррік», надавши фірмі час до квітня на надання відомостей про використання нею площ. Разом із тим, Держгеонадра анулювала спецдозволи фірми 18 березня, тобто до спливу наданого терміну, що є порушенням прав «Голден Деррік».

Суд наголошує, що Держгеонадра має право самостійно припиняти право користування надрами. Однак, у разі незгоди користувачів це має відбуватися у судовому порядку. Як зазначає суд, Держгеонадра не надала доказів наявності згоди «Голден Деррік» на анулювання спецдозволів.

Таким чином, 17 родовищ нафти і газу на Полтавщині перестали бути державними. До цього числа входять також і 5 родовищ нашого району: Південно-Зіньківська площа (Гадяцький, Зіньківський район), Зуївська площа (Гадяцький район), Бірківсько-Юхновська площа (Гадяцький район), Лютенсько-Будищанська площа (Гадяцький район), Південно-Свистунківська площа (Гадяцький, Миргородський, Лохвицький райони).

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» за матеріалами видань «Економічна правда», «Наші гроші», блогу Сергія Лещенка

Довідка: Едуард Ставицький протягом грудня 2010 – квітня 2012 року очолював Держслужбу геології та надр, потім звідти перейшов на посаду міністра екології, а далі — міністра енергетики. Наразі Ставицький перебуває у розшуку. Після втечі за кордон у Ставицького провели гучний обшук, у ході якого знайшли колекцію годинників, деякі з яких коштували понад 600 тисяч доларів, діаманти, золоті злитки та п’ять мільйонів доларів у готівці. За даними Сергія Лещенка, Ставицький тепер перебуває в Ізраїлі під прізвищем Розенберг, його оголошено у розшук Інтерполом.

LIVE OFFLINE
track image
Loading...