м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

Нападки на кореспондента

АТБ тротуар копияМинулого четверга, до редакції прийшла жінка, скаржилася на незадовільний стан тротуару біля супермаркету «АТБ». Мовляв, виходячи із магазину, вона потрапила ногою у ямку, впала, дуже забилася та ще й травмувалася. Попросила звернутися чи до власників приміщення, чи дирекції магазину, чи міської ради з проханням зробити ремонт.

БезымянныйПідійшовши до супермаркету, почала робити знімки. Із магазину виходили люди, які побачивши, що фотографую, нарікали, що плитка біля магазину таки вже давно потребує капітальної заміни, адже і влітку, і взимку рухатися по ній уже досить складно. Вийшла жінка похилого віку із морозивом, побачивши мене, також прокоментувала стан тротуару, а ще бідкалася, що ніде присісти, щоб трохи перепочити. Я механічно вказала на лавку, що розташована поряд, але побачила, що на ній розставлені ящики з ожиною і ведеться торгівля. Підійшла до продавчині, зробила зауваження, мовляв, лавка призначена, щоб сісти перепочити стареньким або мамі із немовлям, а не для того, щоб ставити ящики. Із моїми зауваженнями вона погодилася і швиденько почала прибрала свій товар. Та я таки встигла сфотографувати.

Нібито й усе… Як тут почула образи у свій бік із авто, до речі, припаркованого прямо на газоні. Чоловік спостерігав за тим, що відбувалось, і вирішив «вставити свої п’ять копійок». Мовляв, причепилася до дівчини, робити мені нічого, довела її до сліз. Оглянулася, на моє здивування продавець стояла і плакала… Ще двоє перехожих, жінка та чоловік, вирішили стати на її захист. Вони у грубій формі вимагали, щоб я представилася, показала посвідчення журналіста, кидалися на об’єктив фотоапарата. Дістаю посвідчення, жінка почала виривати його із моїх рук, а чоловік почав фотографувати мене на мобільний телефон. Я спочатку намагалася пояснити цим двом всю ситуацію, але наткнулася на стіну непорозуміння та агресії.

Кричали мене і чоловік, і жінка, і той, що в машині, підпрягався. Щоб не призвести до більшого конфлікту, я таки розвернулася і пішла, чуючи у спину прокльони…

Йду і думку гадаю, що треба було не йти, а довести справу до кінця. Показати своє посвідчення, викликати правоохоронців. По-перше, притягнули б до адміністративного покарання за неправильне паркування власника автомобіля. По-друге, на продавця склали б не один протокол зі штрафами – за торгівлю у невстановленому місці та ще й без відповідних документів на продаж харчової продукції. Чоловіку і жінці за погрози, згідно статті 171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста»,  довелося б сплатити штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або навіть арешт на строк до 6 місяців. Отоді б справді розібралися усі, хто правий, а хто ні. Тож я нічого протизаконного не зробила, порівняно із героями цієї історії.

Любов Шкрьоба

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі