м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

Першого вересня Землю накриє магнітна буря

preview w698zc0Згідно з даними мережі супутників NASA GOES, перша магнітна буря осені відбудеться вже в «День знань». Її причиною стане посилення швидкості сонячного вітру на навколоземній орбіті, що призведе до незначної дестабілізації і взаємодії його з земним магнітним полем.

«Хоча ця взаємодія відбувається на досить великих висотах – від 50 до 100 тисяч кілометрів над поверхнею нашої планети (де сонячний вітер зустрічається з земним магнітним полем), збурення, ніби по струнах, добіжить до поверхні Землі уздовж ліній магнітного поля», – пояснили в Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця, ФІАН, передає ukurier.gov.ua

У цілому, 2019 рік є дуже спокійним з точки зору геомагнітної активності. Так, з січня було зареєстровано лише десять магнітних бур, жодна з яких не була більшою за мінімальну першого рівня за п’ятибальною шкалою. Чотири бурі відбулися взимку, з січня по лютий, ще три – навесні, з березня по травень, і останні три – влітку.

Магнітні бурі нижчого рівня є досить слабкими, практично вони не впливають на засоби зв’язку, техніку і космічні апарати. Їх вплив на біологічні об’єкти і здоров’я людини вивчено значно менше, але, в цілому, подія такої сили не нашкодить здоров’ю людей.

Цього року перше вересня припадає на неділю. До понеділка геомагнітна ситуація за прогнозом супутників NASA повинна повністю стабілізуватися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі