м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

Могла заразити дітей туберкульозом: всі деталі резонансного скандалу в садочку

 tuberkulez 650x410Подробиці "скандалу" з'ясували місцеві журналісти, пише styler.rbc.ua

В Лубнах на Полтавщині ледь не розгорнувся скандал через те, що у місцевому дитсадку "Берізка" декілька дітей поставили на облік у туберкульозному диспансері. Це зробили після того, як у однієї зі співробітників дитячого садка виявили відкриту форму туберкульозу.

За словами місцевої журналістки Анастасії Ляшенко, 200 дітям закладу терміново провели пробу Манту. Увесь персонал також пройшов флюорографічне обстеження.

За інформацією від місцевих лікарів, хвора співробітниця дитсадка не мала контактів з колегами та дітьми ще з початку року, бо була на той час у відпустці. Профогляд вона також пройшла своєчасно, пише місцеве видання "Лубенщина".

Могла заразити дітей туберкульозом: всі деталі резонансного скандалу в садочкуФото: Всім дітям дитсадка провели пробу Манту (pixabay.com)

Також ця жінка, починаючи із жовтня минулого 2018 року, перебувала під наглядом лікарів у зв’язку із вагітністю. У Лубнах припускають, що хвороба спалахнула у неї так раптово через ослаблення імунітету і через активізацію збудника туберкульозу.

Ще напередодні, отримавши попередні висновки фахівців-фтизіатрів, у закладі було оголошено про необхідність проведення позапланового обстеження усіх вихованців та працівників.

"Скандалу немає, всім провели флюорографію"

Styler зв'язався із місцевою журналісткою Юлією Антонець, щоб дізнатися подробиці подій.

Виявилося, що поширена інформація не відповідає дійсності, і скандалу насправді ніякого немає.

"Щойно у телефонній розмові головний лікар диспансеру Марина Гребенюкповідомила, що ніякого скандалу нема, працівники обстежені, всі зробили флюорографію - чисті. Дітям провели відповідно реакцію Манту, і теж усе в межах стандарту. Так, часто при пробах Манту реакція буває різкою, але це не завжди свідчить про наявність хвороби. Тобто чогось такого, що виходило б за межі норми, наразі нема", - коментує Юлія Антонець, кореспондент видання "Лубенщина".

За словами головного лікаря диспансеру, часто при пробах Манту реакція буває різкою, але це не завжди свідчить про наявність хвороби. Заразитися туберкульозом ризикує практично будь-хто. Наприклад, у громадському транспорті та будь-яких публічних місцях.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі