м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

Різниця між «Міс світу» і «Міс Всесвіт»

… Нескінченно можна дивитися на три речі:

як горить вогонь, тече вода і сяє зоряне небо …

20101114151419miss universe 1954 winner.w800До наведеного вище твердженням, мабуть, варто (з чоловічої точки зору) додати ще один безперечний елемент – жіноча краса. І дійсно, з того моменту, як чоловік усвідомив себе чоловіком, цей фактор став одним з найголовніших в емоційному світі сильної половини людства. Краса жінки оспівувалася завжди – в численних поемах, віршах, піснях і легендах …

Порівняння конкурсів

У всі часи існували у різних рас і народів свої еталони краси. Однак самі прекрасні представниці жіночої статі викликали захоплені емоції у всіх чоловіків, незалежно від їх національності. Хоча суперечки про те, хто ж все-таки гарніше, велися здавна. Не вщухають вони і зараз. Чи не одне століття проводилися всілякі оглядини, бали, прийоми саме на предмет виявлення фатальних красунь. Але все це була містечкова самодіяльність, навіть близько не охоплює і сотої частини покладів світової краси.

Тому не дивно, що до 20 сторіччя чоловіча половина остаточно вирішила поставити це питання на серйозну основу. В середині століття виникло чимало міжнародних оглядин для виявлення найпрекраснішої жінки Землі. Сьогодні конкурси з розряду всіляких «міс і місіс» локального та світового масштабу стали буденністю. Проте вони завжди викликають величезний інтерес, який тільки зростає з підвищенням рангу змагання. Так-так, це не просто дефіле красунь, це справжнє шоу-змагання в привабливості, розумі і жіночому чарівності!

І по праву найпрестижнішими вважаються два конкурси: «Міс світу» і «Міс Всесвіт». Перемогти або хоча б потрапити на таке грандіозне шоу – межа мріянь для багатьох прекрасних дівчат. Правда, простий обиватель не зовсім розуміє, чим відрізняється «Міс світу» від «Міс Всесвіт». Завдання нашої статті – виявити різницю між цими двома титулами. Однак спочатку – трохи історії.

Зародження

У далекому вже від нас 1951 року островах Туманного Альбіону, а саме в Лондоні, підприємливий рекламний агент і колишній капітан британських ВС Ерік Д. Морлі провів перше змагання красунь за корону «Міс світу». Причому організував він це на основі звичайного модельного показу бікіні. Переможницею була оголошена шведка Кікі Хоканссон. На той момент їй було 22 роки, і її краса дійсно вразила серця журі. Конкурс з часом набрав величезну популярність і став дуже непоганий статтею доходу для батька-засновника. Наприклад, в 1997 році на чудове шоу по телебаченню дивилося понад 2,5 мільярда жителів планети з 155 країн світу.

Ерік Д. Морлі помер в 2000 р від серцевого нападу. Злі язики звинувачують в цьому ряд феміністських організацій, які вважають, що подібні шоу принижують честь і гідність незалежної і рівноправної жінки. Відповідно, вони як могли псували життя Морлі. Так це чи не так, не нам судити, але справа чоловіка до цього дня продовжує його не менше заповзятлива дружина Джулія.

Порядок проведення

Коротко розповімо про принципи та особливості цього, вже став традиційним, заходи. Сама схема конкурсу наступна:

 • На головну сцену потрапляють тільки переможниці національних конкурсів.
 • Спочатку проводиться півфінал. У кількох різних конкурсах визначається 10 півфіналісток.
 • Наступний етап – вибір з цієї десятки п’ятірки найкращих.

І заключний акорд – визначення з п’яти кращих четвірки лауреатів:

 • Міс Світу.
 • 1-а віце-міс світу.
 • 2-а віце-міс світу.
 • Приз глядацьких симпатій.

Шоу проводиться щорічно протягом 20 днів восени. До 1989 року воно проходило виключно в Лондоні. Потім, в світлі загальної глобалізації, географія фіналу «Міс світу» розширилася до обсягів всієї планети.

Основні правила і вимоги конкурсу

Опишемо більш детально самі умови проведення конкурсу «Міс світу».

 • Учасниці проходять суворий відбір. Вони повинні бути не заміжні і не мати дітей.
 • Вік дівчат обмежений двома планками від 17 і до 24 років.
 • Зріст красуні повинен бути не менше 172 см, і, мабуть, це найістотніша відмінність «Міс світу» від «Міс Всесвіт» (див. Нижче).
 • Потрібне знання ще однієї мови, крім рідної, хоча б в мінімальних межах.
 • Обов’язковий внесок кожної конкурсантки в бюджет шоу становить 8 000 доларів. Природно, що платить ці гроші країна, яка надіслала дівчину.

Переможниця отримує грошову винагороду 280 000 доларів, яке вона зобов’язана відразу пожертвувати «сірим і убогим» (такий контракт!). Королеві краси залишаються тільки корона з діамантами, оплачені на рік вперед апартаменти в Лондоні і обов’язкова участь у всіляких благодійних акціях протягом цього ж року. Всі перераховані пункти жорстко прописані в контракті.

 

Звичайно, плакати про несправедливість суворого світу капіталізму «королеві» годі й говорити. У дівчини, яка завоювала почесне звання «Міс світу», блискучі перспективи як в рекламному, так і в модельному бізнесі. Її майбутнє залежить тепер виключно від неї.

“Міс Всесвіт”

Як все починалося

Історії відомо чимало випадків, коли бродять в багатьох головах схожі ідеї починають реалізуватися майже одночасно, тільки в різних місцях. Те ж саме сталося і з описаними в статті подіями. У 1951 році в Лондоні звичайне дефіле в бікіні переросло в проект планетарного масштабу. У тому ж 51 році в американському місті Лонг-Біч точно з такого ж показу купальників виріс новий міжнародний конкурс, який отримав назву «Міс Всесвіт».

За звання най-най боролися 29 красунь з різних країн. Перше місце зайняла 18-річна Армі Куусела з Фінляндії. Їй дісталася корона, усипана діамантами, яка належала колись Імператорському двору Росії.

Як і у випадку з «Міс світу», спочатку заключний етап змагання проходив тільки на території США. Але в 1973-му яскраве шоу вирвалося за межі Америки. Вперше воно відбулося в іншій країні – в Греції. За новими правилами, наступний фінал проводиться на батьківщині діючої «королеви Всесвіту». З тих пір географія конкурсу значно розширилася.

За довгі роки існування змагання його курирували різні фірми і компанії, добре відомі не тільки в США, але і в світі, наприклад корпорація Kayser-Roth, компанія Gulf and Western Industries. Ну а в 1996-му цю справу взяв у свої залізні руки майбутній президент США Дональд Трамп. Але в 2015 році прибутковий бізнес був вимушено проданий відомому імпресаріо з Голлівуду Арі Емануелю. Тепер подивимося на це яскраве шоу з більш близької відстані.

Порядок проведення

Час проведення конкурсу – зимовий період. Зазвичай все дійство займає 2 тижні. Був довготривалий проміжок, коли першу красуню Всесвіту вибирали майже місяць, але в кінці кінців зупинилися на вищевказаному терміні.

Щоб вийти в фінал шоу, слід перемогти в національних змаганнях. Правило не строге. Відомий випадок, коли австралійка Дженніфер Хоукінс потрапила на головну сцену після відбору звичайним модельним агентством (2004)

Фіналу передують численні інтерв’ю з членами журі, фотосесії та відвідування різних офіційних прийомів.

Сам фінал складається з трьох основних етапів:

 • вихід у вечірній сукні;
 • показ фігури в купальному костюмі;
 • демонстрація чарівності і розуму в особистому інтерв’ю.

Не так давно з’явилася ще одна додаткова і цікава номінація – вихід в національному костюмі.

Трійка перших призерів має такі градації:

 • Міс Всесвіт.
 • Перша віце-міс Всесвіт.
 • Друга віце-міс Всесвіт.

Правила та особливості

Для учасниць немає обмежень по зростанню. Наприклад, «міс Всесвіт – тисяча дев’ятсот п’ятьдесят дві» фінка А. Куусела була зростанням всього 165 см. Також відсутня верхня вікова планка. Найбільш «старої» переможницею стала американка Брук Махеалані – «міс Всесвіт – +1997». Вона здобула перемогу в 26 років. З огляду на суворі вимоги до учасниць в моральному плані, досить сумнівно, що хтось зможе пробитися у фінал з більш високим віковим показником. Лімітується тільки нижній поріг – допускаються дівчата віком не молодше 18 років на момент виходу в головну частину шоу.

Внесок за участь у фіналі чисто символічний – трохи менше 3 000 доларів. Переможниця отримує дві корони – перлову і діамантову – загальною вартістю близько 270 000 доларів. Крім того, до цього королівського призу додаються приємні бонуси:

 • ряд всіляких призів, статуеток, дорогих подарункових наборів від спонсорів конкурсу і різних зацікавлених фірм;
 • дворічне оплачене навчання з хорошою стипендією в New York Film Academy;
 • річна зарплата;
 • в своє володіння «міс» безкоштовно отримує чудову квартиру в елітному районі Нью-Йорка терміном на рік;
 • також протягом року оплачуються всі витрати самої прекрасної дівчини Всесвіту із закупівлі одягу, косметики і користування послугами престижних салонів краси, зміст агента, складання і оновлення портфоліо.

Однак замість всього цього достатку потрібне обов’язкове відвідування різних заходів, пов’язаних з благодійністю, а також, мабуть, найсуворіше – дотримання ряду аскетичних умов особистого життя, прописаних в контракті і обумовлених в усній формі.

Головне і непорушне правило – дівчина не повинна бути в відносинах (в офіційних і неофіційних) і мати дітей. Це правило діє для «міс Всесвіт» протягом наступного року після перемоги.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі