м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

День юриста - щорічне свято

1570449498 2540Сьогодні, 8 жовтня, відзначається професійне свято День юриста в Україні. У День юриста 2019 привытання у першу чергу адресовані всім співробітникам, які працюють у юридичних та кадрових відділах, адвокатських і нотаріальних конторах, а також: юрисконсульти; судді і світові судді; адвокати, правозахисники; прокурори. Свято відзначають і ті, хто вибрав юридичну освіту, але не працює за профілем. Багато співробітників правоохоронних органів також мають юридичну освіту, тому можуть заслужено приймати поздоровлення.


День юриста: історія свята Зародження юриспруденції сталося ще в Стародавньому Римі. Слово «юрист» походить від латинського слова jus — право. Першими юристами, фахівцями, що забезпечують функціонування правової системи, вважаються римські жерці-понтифіки. У Колегії понтифіків заклали основи правового регулювання суспільного життя і давали компетентні юридичні поради. Через кілька століть юриспруденція сформувалася як наука. Зараз юриспруденція включає всю судову систему, знання про закони і правові норми і способи контролю їх чіткого виконання. Читайте також В Україні відзначають день юриста: привітання та вірші Професійне свято юристів в Україні відзначається з 1997 року. Засноване свято було указом президента України Леоніда Кучми. День для свята був обраний не випадково — вважається, що саме 8 жовтня в 1016 році Київський князь Ярослав Мудрий видав перший звід законів Руська правда. Зазначимо, що не у всіх країнах є таке професійне свято. Приміром, у США немає Дня юриста. Зате є свято День права (англ. Law Day), і воно відзначається 1 травня. Феміда — загальновизнаний символ правосуддя. Найчастіше її зображують із зав'язаними очима, в руках вона тримає меч і ваги. Терези — давній символ міри і справедливості. На терезах правосуддя зважуються добро і зло. Меч символізує відплату і духовну силу. Пов'язка символізує неупередженість.
Для юриста не проблема: Пізно лягти і рано встати. Для нього рідна тема – Незаконність розпізнати. Він витривалий, стійкий, Він талановитий, як артист, Якщо потрібно в бій, він – жвавий, Треба – змовчить юрист. Він - гроза для афериста, Він не терпить зло і лестощі, Кредо життя для юриста: Юридична честь!


Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі