м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

Архітектори ПНТУ виготовили експонат для музею в Лютеньці

Макет для музею ЛютенькиНа честь 240-річчя з дня народження Олександра Засядька у Лютеньці Гадяцького району відкрили музей. Готуючись до відкриття, сільська рада замовила виготовлення одного з головних експонатів  фахівцям Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка, повідомляє pntu.edu.ua

З ініціативи Українського інституту національної пам’яті ювілей Олександра Засядька Постановою Верховної Ради внесено до переліку пам’ятних дат та ювілеїв 2019 року.

Лютенська сільська рада замовила виготовлення макету Успенської церкви, про що був укладений відповідний господарський договір від 27 червня 2019 року.

Макет для музею Лютеньки

«Процесом виготовлення макету керував доцент кафедри архітектури будівель та містобудування, кандидат архітектури Костянтин Юрійович Трегубов. Образ церкви, що не зберіглася до нашого часу, було дбайливо відновлено з використанням архівних світлин 1930-х років фахівцями-архітекторами», – повідомили на кафедрі архітектури будівель та містобудування.

20 вересня керівник розроблення замовлення передав макет представнику замовника – голові Лютенської сільської ради Олександру Захлистенку. Цього ж дня у Лютенській ЗОШ I-III ст. імені М. Л. Величая відбувся Всеукраїнський круглий стіл, присвячений пам’яті видатного конструктора та винахідника Олександра Дмитровича Засядька. У ньому взяли участь представники Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля», Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова, Музею космонавтики ім. С. П. Корольова Житомирської обласної ради, Музею авіації та космонавтики, Полтавського музею авіації та космонавтики ім. Ю.В. Кондратюка, місцеві краєзнавці.

Макет буде використано в якості одного з головних експонатів новостворюваного музею, присвяченого уродженцю Гадяччини, нащадку славетного козацького роду і запорізьких пушкарів, видатному конструктору та фахівцеві з розробки ракетної зброї. Також іменем Олександра Засядька названо один з кратерів на Місяці.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення