м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

У Лютенській школі закони не діють

школа ЛютенькаНавчальний заклад не має права вимагати від батьків школярів гроші на ремонт школи чи придбання меблів.

Це питання майже кожного року обговорюється по телебаченню, в пресі та Інтернет мережі. У статті 61 Закону України «Про освіту» прописано, що фінансування навчальних закладів та установ, організацій, підприємств системи освіти здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів, а також додаткових джерел фінансування. Цими джерелами справді можуть бути гроші батьків-благодійників. Але виключно на добровільних умовах.

Проте, для Лютенської школи, де директором працює Володимир Шаповал, закони не діють вже декілька років. Із достовірного джерела, нам стало відомо, що у кожному класі діють батьківські комітети, які безпосередньо зв’язані із дирекцією школи ,і на вимогу керівництва постійно збирають кошти на ремонт школи, класів та на інші «директорські» забаганки. Все б нічого, та з кожним роком суми стають все більшими і для багатьох сімей постало питання, мовчки платити чи надати розголосу, щоб нарешті поставити крапку такій благодійності.

Фактично, у цьому році, випускний 9 клас, повинен зробити ремонт класної кімнати на суму 42 тис. грн. Про це говорили на батьківських зборах. Також цією інформацією поділився й наш дописувач у Фейсбук.

«На зборах нам просто оголосили, що потрібно зробити капітальний ремонт класу, по підрахунках зразу потрібно здати кожному по тисячі вісімсот гривень, а потім кожного місяця ще по двісті, у загальному підрахунку виходить ремонт класу обійдеться у сорок дві тисячі гривень. Після названої цифри, у більшості батьків аж мову відібрало».

Нічого собі розціночки, що ж це за ремонт такий? У телефонній розмові із однією мамою (з етичних міркувань ім’я не вказуємо), нам стало відомо, що це буде не просто заміна лінолеуму, а повний капремонт підлоги – стяжка, дошка, лінолеум. До ремонту також додали вирівнювання стін та наклеювання шпалер, а заразом і стелю оновити потрібно. Ось так і з’явилася така кругленька сума.

Після обговорення більша частина батьків не заперечували, так звану «благодійність», а тим хто не погодився, батьківський комітет натякнув, якщо більшість «за» то й інші підтягнуться. Коментарі директора школи вважаємо зайвими. На це є відділ освіти, якому і «карти в руки». Тепер зрозуміло, чому Лютенська школа вважається найкращою у районі, та не полишає місця на дошці пошани.

«БМ»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі