м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

У водоймах Гадяцького району виявили холероподібні вібріони

27368738 1671355416277459 6387548024486325006 oАналіз даних епізоотологічного та ентомологічного моніторингів, проведених з використанням лабораторних досліджень, здійснених у лабораторіях ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», засвідчив активність природних осередків інфекційних захворювань, спільних для тварин і людей. Дослідження об’єктів довкілля і живої природи визначили існування ризиків біологічного характеру для здоров’я людей, повідомляє cdc.poltava.ua

Зокрема, за 8 місяців 2019 р. при дослідженні мишовидних гризунів вперше виявлена активність природних осередків туляремії на територіях с.Ручки Лохвицького району, с. Нетратівка Чорнухинського району, м.Полтава.
Циркуляція збудників лептоспірозу у природі визначена біля с.Деревки Котелевського району, с.Білогорілка Лохвицького району, с.Новоселівка Полтавського району,с.Нетратівка Чорнухинського району, у м.Полтава
Циркуляція збудників кишкового ієрсиніозу і псевдотуберкульозу визначена у природному середовищі с.Деревки Котелевського району, кишкового ієрсиніозу – с.Ручки Лохвицького району.
Моніторингові дослідження води відкритих водоймищ визначили наявність холероподібних вібріонів у водоймах м. Полтави, Горішні Плавні, Гадяцького, Котелевського, Лубенського, Хорольського районів, засвідчили потенційну можливість поширення холери в разі завезення збудника на територію області.
Випадки захворювань людей на сказ не зареєстровані. За 6 міс. по допомогу у медзаклади звернулися 1381 постраждалих від тварин, у т.ч. 11 – від скажених. 68% звернень пов’язані з травмами від собак і котів, які мають хазяїв. Лише менше половини з цих тварин до нападу були щепленими проти сказу. Призначення на щеплення проти сказу отримали 463 пацієнти; надана допомога не у повному обсязі через відсутність антирабічного імуноглобуліну (постачається за кошти місцевих бюджетів) – 9; 57 самі перервали призначений курс лікування або відмовились від щеплень. Не одразу після нападу тварини звернулися у лікарні 20% постраждалих.
Серед хвороб, збудники яких передаються переважно мишовидними гризунами, зареєстровані 3 випадки захворювань на лепоспіроз у мешканців с. Сенча Лохвицького району, с.Покровське Шишацького району, с.Нетратівка Чорнухинського району (летальний). Розслідування і профілактичні заходи тривають.
Випадки захворювань людей на туляремію не зареєстровані.
Аналіз епідемічної ситуації підтвердив прогнозовану тенденцію до ускладнення ситуації з захворювань, спільних для тварин і людей, зокрема – трансмісивних.
Епідеміологічними моніторинговими лабораторними обстеженнями здорових людей підтверджена циркуляція збудників кліщових бореліозів на територіях міст Полтава, Кременчук, Лубенського району; вперше визначена циркуляція збудників гарячки Західного Нілу на територіях м.Кременчук, м.Лубни і Лубенського району.
Полтавська область серед 6 територій України з найвищими рівнями захворюваності на хворобу Лайма (кліщовий бореліоз). За 7 міс.зареєстровано 120 вип. (8,53 на 100 тис.нас. при рівні по Україні 5,41). Випадки не зареєстровані лише на 9 адмінтериторіях області. Кількість територій, на яких поширились небезпечні кліщі збільшилась від 2 (у 2000 р.) до більше ніж 330. Осередки є у кожному районі.

Як ілюстрація використане фото із стоірнки у Фейсбук Сергей Корнев

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі