м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка Оцінка майна
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

Сьогодні Анни Пророчиці і святих Києво-Печерських; якою буде зима, на що не варто дивитися і кого не треба слухати.

630 360 1568022057 444З кожним днем все глибше занурюємося в осінь, яка, тим не менш, продовжує тішити нас теплом, а сьогодні в нас Собор преподобних отців Києво-Печерських, в Дальніх печерах (преподобного Феодосія), а також праведної Анни пророчиці, доньки Фануїлової, що зустріла Господа Ісуса Христа в Єрусалимському храмі. Анну рано віддали заміж, але з чоловіком вони прожили лише 7 років — несподівана смерть коханого поклала край щасливому союзу.

Вона могла б знову вийти заміж, але вирішила присвятити все подальше життя, а прожила вона 84 роки, — Богові, служачи йому “не відходячи від храму, постом і молитвою день і ніч”. Власне за цю відданість і праведність жінка удостоїлась честі бачити в Єрусалимському храмі Богонемовля Ісуса Христа. Ту далеку подію християни святкують і понині, а називається вона Стрітенням.  Праведну Анну згадують також і 16 лютого, разом із Симеоном Богоприїмцем. Святій праведній Анні молилися про здоров’я всіх новонароджених.

О цій порі завершувалося збирання конопель і перевезення снопів до стаєнь. Селяни готувалися до зустрічі зими. Існувала й прикмета: «Якщо листя ще міцно тримається на деревах, то зима буде люта».

Іменинники нині Анна, Григорій, Федір, Веніамін, Захар, Тимофій, Володимир.

Кому цікаво, сьогодні 11-12 місячні дні, Місяць у Водолії. Що  з того? А якби він був у Тільці? Або в Скорпіоні? Яким чином це стосується нашого життя? Жодним чином. Повна дурня — гороскопи, астрологічні прогнози, реаліті-шоу, битви екстрасенсів, безкінечні серіали, примітивні пісеньки, і весь-весь той аудіо-візуальний фаст-фуд, секонд-хенд, а одним словом — мотлох нашої, за визначенням видатного польсько-британського політичного філософа і соціолога Зиґмунта Баумана “плинної сучасності”, який маргіналізує люд, чи то пак аудиторію, перетворюючи нас на пасивних глядачів, вдячних чи не вдячних спостерігачів із досить обмеженими можливостями. Про це ж писав і Теодор Адорно — один із засновників Франкфуртської школи, філософ і музикознавець ще в середині минулого століття, та й не тільки він один. Щодо люду, який у середні віки, добу розквіту віри в відьом і чортів, називали “черню”, “натовпом”, то сьогодні нас називають, цілком у дусі епохи політичної коректності: “електоратом”, “громадянами” і “платниками податків”. Але віра в потойбічне нікуди не зникла — гадалок запрошують на політичні шоу, а американські конгресмени ведуть розмови про НЛО. Щодо нинішнього дня: сни віщі, особливо під ранок, чорних кішок не бійтеся, але невігласів обходьте десятою дорогою.  

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1968 – +4,1, а найтеплішим у 1909 –  +31,2.

Народний календар

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі