м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

ТОВ «Аватор-Груп» фігурує у кримінальному провадженні

судиНагадаємо, ми розповідали про те, що у Миргородському суді розглядали клопотання прокурора про надання дозволу на проведення обшуку в приміщеннях КП «Сервіс» через те, що в ході досудового розслідування встановлено, що директор даного комунального підприємства спільно із головним бухгалтером протягом 2018-2019 років, зловживаючи своїм службовим становищем, вступили у злочинну змову із раніше визначеними ними суб’єктами підприємницької діяльності та, ухиляючись від проведення процедури закупівель, систематично завищували вартість товарів, робіт та послуг, які закупляються.

Тоді ж на виконання ухвал слідчого судді Шишацького районного суду від 29.05.2019 року, у період із 31 травня по 1 червня 2019 року, слідчими Шишацького ВП було проведено обшуки у приміщеннях ТОВ «Фортуна-Т» (м. Гадяч, вул. Кіндратенка, 25а), ТОВ «Гранд-строй-сервіс» і ТОВ «Віртус ВР» (м. Гадяч, вул. Драгоманова, 4/4) та КП «Сервіс» Гадяцької райради (м. Гадяч, вул. Енгельса, 28), але при цьому за вказаними адресами підприємства ТОВ «Гранд-строй-сервіс» та ТОВ «Віртус ВР» не було знайдено.

Поряд із тим, фінансово-господарські та бухгалтерські документи даних товариств було виявлено та вилучено в ході проведення обшуку за адресою: м. Гадяч, вул. Кіндратенка, 25а. А в кожному з даних приміщень виявлено та вилучено фінансово-господарські та бухгалтерські документи різних юридичних осіб і товариств ТОВ «Віртус-ВР», ТОВ «Фортуна Т», ТОВ «ДіСі Лінк», ТОВ «Дисконт М», ТОВ «СВП Плюс», ТОВ «Євробуд-строй», звітність ТОВ «Медик-Ведмедик», ТОВ «Віртус», ТОВ «Спрінт СВ», ТОВ «Фортуна-Т», ТОВ «Ірісмаркетсервіс», ТОВ «КВА», ТОВ «Буд-Проект-Строй», звіти та бланки ФОПів, ТОВ «Атлант-7», ТОВ «Максімаркет», ТОВ «АЗ Атлант»; свідоцтва про державну реєстрацію наступних СПД: ТОВ «Окрон», ФОПи, ТОВ «Будлайф», ТОВ «МТК Полтава», ТОВ «БМ Ресурс», ТОВ «Фасад БУД», ТОВ «Кротон – А»; ТОВ «ЮМ – Електрум», ТОВ «Дата АМ»; договір купівлі-продажу транспортного засобу між ТОВ «ТОРГТРАНС» та ТОВ «АЗ Атлант»;ТОВ «МОБІ А», ТОВ «АВАТОР-ГРУП», «ТОВ «АГРО-СТИЛЬ», ТОВ «ТЕРА-ІНТ»; ТОВ «БК «СТАРТ ІНВЕСТ»; ТОВ «ГРАНД-СТРОЙ-СЕРВІС», КП «Сервіс».

4 липня 2019 року Шишацький районний суд Полтавської області виніс Ухвалу про призначення експертизи по матеріалах кримінального провадження № 42019171260000043 від 12.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. У ході проведення досудового розслідування встановлено, що КП «Сервіс» Гадяцької районної ради, замовляє одні й ті ж послуги кілька разів за тиждень за допороговою сумою, тобто до 200 тис. грн., в одного й того ж підприємства з метою уникнення проведення процедури державних закупівель та встановлення завищеної вартості товарів. Далі частина послуг фактично не здійснюється, а гроші, перераховані з держбюджету, надходять на рахунки пов’язаних підприємств.

Стало відомо про продовження цієї історії - 1 серпня в ЄРДР оприлюднено ухвалу Шишацького районного суду, у якій фігурує ТОВ «Аватор – Груп».

У ході розслідування старший слідчий Миргородського ВП ГУНП за погодженням з начальником Шишацького відділу Миргородської місцевої прокуратури звернувся із клопотанням на розкриття банківської таємниці та тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ «Аватор – Груп». В обґрунтування своїх вимог у клопотанні зазначив, що 24.05.2019 року, до Шишацького відділення поліції Миргородського ВП ГУНП з Миргородської місцевої прокуратури Полтавської області надійшли матеріали кримінального провадження №42019171260000043 від 12.03.2019 року.

У ході досудового розслідування було встановлено, що директор КП «Сервіс» Гадяцької районної ради спільно із головним бухгалтером КП «Сервіс», вступили у злочинну змову із раніше визначеними ними суб`єктами підприємницької діяльності, які підконтрольні двом особам, та, ухиляючись від проведення процедури закупівель, систематично протягом 2018-2019 років, завищують вартість товарів, робіт та послуг, які закупляються.

За даним фактом прокурором Миргородської місцевої прокуратури розпочате досудове розслідування.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що до підконтрольних осіб, імена яких не можуть розголошувати у зв’язку із таємницею слідства, належать наступні суб`єкти підприємницької діяльності, а саме: ТОВ «Мобі А», ТОВ «Аватор-Груп», ТОВ «Інтер А», ТОВ «Атлант – 7», ФОП , ТОВ «Буд-проект-строй», ТОВ «Гранд-Строй-Сервіс», ФОП, ТОВ «Євробуд – Строй», ФОП, ТОВ «Максімаркет», ТОВ «Віртус ВР», ТОВ «Спрінт СВ», ТОВ «АЗ АТЛАНТ», ТОВ «Фортуна - Т», ТОВ «КВА».

Згідно з інформацією систем ДФС України про відкриті/закриті рахунки ТОВ «Аватор – Груп» має відкритий рахунок в АТ КБ «Приватбанк».

На даний час у слідства виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, що містять банківську таємницю, з метою встановлення повного кола осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, а також даних щодо фактичних розрахунків ТОВ «Аватор – Груп», та контрагентами, фактичного відображення операцій перерахування коштів, їх переказ на рахунки, отримання та відповідного використання, усунення протиріч під час досудового розслідування та перевірки дійсності встановлених обставин, використання як допустимих доказів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення, для більш повного всебічного та об`єктивного з`ясування обставин кримінального провадження, і без цих документів неможливо іншим способом встановити обставини, які передбачається довести, тому старший слідчий у своєму клопотанні просив слідчого суддю надати тимчасового доступу до речей і документів, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні АТ КБ «Приватбанк» .

Слідчий суддя ухвалив клопотання - задовольнити. Старшому слідчому СВ Шишацького відділення поліції надали дозвіл на розкриття банківської таємниці та тимчасовий доступ до оригіналів документів, з метою вилучення їх відповідно завірених копій, а саме:

- відомостей по руху грошових коштів, щодо перерахування та одержання (виписки) по рахунку, який належать ТОВ «Аватор-Груп» за період з 01.01.2018 року по 01.06.2019 року, із зазначенням дат, сум, номерів платіжних доручень, рахунків, реквізитів контрагентів та розшифровкою призначення платежу, залишків коштів на рахунку на кінець дня;

- справи про відкриття поточного рахунку, із картками зразків підписів та відбитків печаток, які належать ТОВ «Аватор-Груп»;

- грошових чеків на зняття готівки в установі банку АТ КБ «Приватбанк», поточного рахунку, який належать ТОВ «Аватор-Груп» за операціями, проведеними за період з 01.01.2018 року по 30.07.2019 року.

У разі невиконання ухвали, слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених в ухвалі документів.

Тож, мабуть, далі буде…

Підготувала Оксана Кириченко.

Ілюстрація взята із Фейсбук-групи «Pozorro»

 Безымянный

До суду за незаконну агітацію

За інформацією сайту Гадяцького районного суду Полтавської області стало відомо, що 5 серпня відбулося судове засідання, щодо притягнення до адміністративної відповідальності за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації притягався Олександр Харадзе.

Згідно даних сайту «Опендатабот» Олександр Харадзе являється директором ТОВ «Аватор-Груп», основним видом діяльності якого є «електромонтажні роботи». Станом на 29.07.2019р. власниками значаться Юрій Мотренко (75 %) і Михайло Аватор (25 %). Товариство зареєстроване у с. Сари.

Судячи із розшифровки, до звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №151 Олексія Матюшенка, за період з 24 червня до 21 липня 2019 року, яку оприлюднив Олексій Северин у Фейсбук-групі «Pozorro» на поточний рахунок Олексія Матюшенка надходили добровільні внески, серед яких і 41 тис. грн. від Олександра Харадзе, які надійшли 1 липня.

У тому ж фінзвіті зазначено, що 8 липня ТОВ «Аватор-Груп» отримало 18 тис. грн. за розміщення матеріалів передвиборчої агітації на носіях зовнішньої реклами.

Коментарі   

0 #1 Бендера 11.08.2019, 11:18
Вішати треба )))
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі