м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б
Банер 728 х 180 шапка шилович
Банер 728 х 180 шапка Люкс Авто
Банер 728 х 180 шапка ПанАвто
Банер 728 х 180 шапка МЕД

Що робити, якщо загинули бджоли?

bdzholiNatalya Senchuk , директор у  ДНЗ "Гадяцьке Аграрне Училище" на своїй сторінці у Фейсбук написали кілька порад для бджолярів. 

"Шановні бджолярі, в якій би ви області чи районі не жили, ви повинні добре знати прості правила, яких зовсім не багато.
1 правило - підіть в сільську чи селищну раду чи ОТГ і подайте письмову заяву в двох екземплярах ,одну з візуванням про прийом заяви залиште в себе, а іншу залиште в них.
2 правило- обовязково повинен бути вет паспорт на пасіку з усіма відмітками про стан пасіки та бджолосімей на захворювання, є вони чи ні.
3 правило- дружіть з агрономами, фермерами, але письмова заява повинна бути і в них від вас.
І головне - якщо ж сталося лихо, вас не попередили за три дні через сільську раду, чи через ЗМІ і бджоли загинули, то не пишіть в фаєсбук, а несіть заяву в нац. поліцію, адміністрацію, держпродспоживслужбу і терміново створюйте комісію та відбирайте проби бджіл, нектар, пилок, складайте акт з комісією і з супроаоджуючим листом везіть у відповідні лабораторії. В комісію включайте представників господарства, що допустилося помилки і не попередили вас та обробляли в денний час.
Тоді хоч трішки ви будете захищені.
Те що ви знімаєте, фотографуєте бережіть для інших цілей.
Без всього цього нічиї співчуття не допоможуть вирішити справи."

Нагадаємо, кілька днів тому, на Полтавщині помітили масову загибель бджіл. На думку пасічників, винні фермери, які використовують заборонені дешеві препарати для обробітку та підживлення рослин, повідомляє Gazeta.ua

Бджолярка Олена Щербань, пасіки якої розташовані в Мачухах, у Facebook надала фото померлих бджол.

"Ось і в Мачухівській ОТГ настала біда — отруєння бджіл, а з ним і захмарні показники нітратів у воді, яку ми і наші діти, домашні тварини вживаємо, у ґрунті, який є нашим годувальником. То чи необізнанність із правилами обробітку полів, чи жадібність. Таке враження, ніби ви живете останній рік, і треба взяти все і нічого не залишити своїм дітям та людству", - зазначила у дописі.

Вона розповідає, що 80% бджіл померло. Лишився молодий розплід, який ще не вміє літати.

Дешеві отрути, які використовують фермери вражають не лише шкідників, а й корисних комах.

"Пасічники не зупиняться, а надалі відкриватимуть кримінальні справи або у відчаї палитимуть поля та вживатимуть інших заходів для тих, хто не розуміє людської мови"— написала Олена Щербань.

Фермери у свою чергу звинувачення відкидають, кажуть що використовують лише сертифіковані отрутохімікати.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі