м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

«Гадячсир»: люди звільняються, грошей не платять

гадячсирУ понеділок до редакції «БМ» звернулася жителька села Сари. Свою розповідь вона почала із того, що, пропрацювавши 15 років на сирзаводі, її, як і більшість працівників, «попросили» написати заяву про звільнення, але заробітної плати з вересня по грудень 2018 року так і не виплатили. Жінка розповідала, що керівництво заводу ТОВ «Гадячсир» звернулося до працівників із проханням  написати заяви про звільнення, обіцяючи навесні, коли можливо відкриється цех, їх знову візьмуть на роботу.

Тобто звільнили не у зв’язку із скороченням. Працівники пішли на зустріч в надії, що буде повний розрахунок по заробітній платі. Стала на облік у центр зайнятості. Кілька разів зверталася до керівника підприємства по питанню заборгованості, відповів, що грошей немає і хтозна коли будуть та чи  й будуть взагалі, бо й саме підприємство  мільйони винне… Після такої відповіді стало жінці тривожно, адже залишитися без роботи, та ще свої чесно зароблені не діждатися.

«Більше двадцяти чоловік  нас згуртувалося та й пішли скаржитися у прокуратуру, там порадили писати заяви у поліцію. Заяви у поліції прийняли 3 січня. Сьогодні 28 січня, а від поліції немає ніякої інформації. Обіцяли викликати для надання пояснень, чомусь цього не роблять. Тому я вирішила звернутися до редакції, так як люди почали висловлювати недовіру навіть поліції. Вирішили, якщо у газеті вийде публікація, то й діло буде».

Редакція звернулася за коментарем до начальника Гадяцького ВП Євгена Бикова, який повідомив, що порушена кримінальна справа, винні будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, адже це злочин. На даний момент вже розглядаються в судовому порядку дві аналогічні справи.

«БМ»

 

25 січня в залі засідань Гадяцької РДА пройшло чергове планове засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Згідно доповіді представника підприємств-боржників станом 24.01.2019 заборгованість підприємств-боржників залишається на ТОВ «Гадячсир» – 457тис. 600 грн, ТОВ «Техмолпром» – 3 млн 318 тис. грн, ТОВ «Торговий дім «Гадячсир Україна» – 3 млн 417тис. 300 грн та ТОВ «Полтавамолпрод» – 9 млн 335 тис. 600 грн. Також було заслухано звіт представника вищевказаних підприємств щодо ситуації, яка склалася, та стосовно тенденцій і шляхів її вирішення.

У зв’язку з тим, що керівництво підприємств-боржників конгломерації «Гадячсир» постійно ігнорують рекомендації комісії щодо створення графіків погашення заборгованості, членами комісії прийнято рішення проінформувати голову обласної комісії та внести пропозиції по розгляду даного питання на черговому засіданні обласної комісії з подальшим інформуванням профільних міністерств. Також було вирішено направити листи на всі контролюючі органи з проханням провести перевірки на всіх чотирьох підприємствах-боржниках.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі