м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

Віряни УПЦ МП переходять в Єдину помісну церкву України. Що в Гадячі?

51e3027 dsc 0335Після створення Помісної Православної Церкви перед парафіями Московського Патріархату виникло питання переходу під нову юрисдикцію.

Настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ КП ієрей Андрій Гуль повідомив, що у виборі між церквами вирішальне слово буде у громади, адже саме громада є власником церков і соборів. Із його слів, якщо священик не захоче переходити, то вирішує не він один, а вся громада. Якщо 2/3 громади згодні перейти під іншу юрисдикцію, то цей перехід відбудеться. Якщо є 50/50, то перехід не відбувається. Митрополит Епіфаній також розповів про механізм переходу парафій: громада повинна провести збори і визначитися шляхом голосування. Після цього віруючі повинні звернутися до місцевого архієрея або до місцевої влади, які розкажуть про подальші дії для переходу до ПЦУ.

У соцмережах на ці події реагували бурхливо: і політики, і громадські активісти, і прості українці були єдині у своїх настроях. Більшість підтримує створення Помісної Православної Церкви і вважає, що парафії МП мають прийняти рішення щодо переходу до неї. Якої думки із цього приводу гадячани, ми дізнавались шляхом опитування у Фейсбуці.

Отже, ми запитували: «Чи підтримуєте ви перехід гадяцьких церков із Московського Патріархату до Православної Церкви України»?  В опитуванні взяли участь 90 осіб. Із них 85% відповіли: «Так, підтримую», 15% – «Не підтримую».

Чесно кажучи, коментарів було небагато, дехто, прокоментувавши, згодом видаляв свій коментар, але ми встигли зробити скрін-шоти.

Морена Сиренко Зинченко: «Так – підтримую. І взагалі слово «московська» не хотіла б чути ніколи в житті.»

Oleksandr Borys: «15% людей, які плювати хотіли на націю і історію. 15% комуняк. 15%, котрі мають покинути українські землі.»

Олександр Зозуля: «Церковна громада сьогодні – це священик, який там є. Я з півроку тому мав розмову з нашим о.Ігорем, розмову чесну, пряму і відверту... Я його тоді розумів і підтримував, але він обіцяв, як тільки справа зрушиться з місця – буде все вирішуватись. Чому зараз «сплять», чого ще чекають? Мені встрявати не з руки, я не того приходу, але розуму у МИРЯН Всіхсвятської церкви, Свято-Успенського собору (та і інших по району) мало. Чи то чекають що їх хтось підштовхне, чи вказівок, чи просто несвідомі, а може хтось і не пускає?...»

ДО КОМЕНТАРІВ

Про те, що парафії Московського Патріархату протягом минулого тижня приймали рішення перейти до Єдиної Помісної Православної Церкви свідчать численні публікації в ЗМІ. Наприклад, першими про перехід заявила парафія митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра Драбинка. За ним храм Святих Петра і Павла у Жовкві, який був найбільшим храмом Львівської єпархії УПЦ МП, заявив про рішення вийти з УПЦ МП і перейти до Православної Церкви України (повідомила прес-служба Львівської єпархії колишньої УПЦ МП). Окрім цього, парафії храмів УПЦ МП трьох сіл Вінницької області також  повідомили про рішення перейти до Православної Церкви України (повідомляє прес-служба Вінницької єпархії). А через кілька днів у Чернівцях старообрядницька релігійна громада також офіційно заявила про рішення вийти з підпорядкування Московської митрополії, зареєструвавши відповідну заяву (повідомив головний спеціаліст відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії Чернівецької ОДА).

Яку думку має із цього приводу благочинний Гадяцького району Української Православної Церкви Московського Патріархату, настоятель Свято-Успенського собору м. Гадяча протоієрей Ігор Цебенко, ми запитували його у Фейсбуці. На жаль, відповіді не отримали. Сподіваємось, він таки надасть свої коментарі громаді.    

Оксана Кириченко

Фото використане як ілюстрація

У мережі поширений алгоритм дій для православних громад, які не хочуть підпорядковуватися МП, а хочуть перейти в канонічну ПЦУ, автором якого є священик Ігор Григола:

«Не рекомендовано сперечатися з настоятелем. Деякі священики досить професійно уміють жонглювати поняттями і «фактами», які мирянам часто можуть бути незрозумілі. Краще просити/вимагати проведення парафіяльних зборів, на яких буде розглянуто питання подальшої юрисдикційної приналежності, а потім проголосувати.

Буває так, що отець притомний і симпатизує ідеї єдиної помісної. Але з різних причин він не може дозволити собі підняти знамено ПЦУ і закликати громаду обтрусити московський пил Із черевиків. Парафіянам треба бути мудрими: виявити власну активність, розпочати діалог, ініціювати проведення зборів, зробити усе необхідне, щоб настоятелю лишилося тільки поставити свій підпис під протоколами».

Коментарі   

0 #4 Uscnm 15.01.2019, 21:47
Гадячани розказують, що в Свято-Успенськи й храм міста Гадяча до отця Ігоря приходили Зозуля, Нижник і Суїменко і вимагали, щоб той перейшов до української церкви. Погрожували, що коли цього не зробить, то його винесуть вперед ногами.
Цитата
-1 #3 Кір 14.01.2019, 13:22
Щоб священики УПЦ МП перейшли до української церкви достатньо не носити їм гроші. Адже є українська церква на ж/д вокзалі? Через місяць без грошей самі перехрестя.
Цитата
+4 #2 Uscnm 04.01.2019, 18:26
Таке падло, як Игорь Белов, який досі не навчився писати свої ім"я та прізвище по-українськи, ще збирається когось повчати. ти жреш і среш на Україні і тільки й можеш, що розказувати баєчки про те, що хтось "видносе гроши" в московський патріархат. Ти, телепню, хочеш цим стверджувати. що у держави немає контролюючих органів, які слідкують за рухом коштів. Тобі держава, виявляється. не така ! Яким чином "видносять гроши" за кордон? В торбинці? Чи в кейсі? Не знаєш! А тому поменше балакай. а помагай державі. Факти потрібні, факти! Хоча що від тебе чекати, коли ти навіть не вдобний писати без помилок.
Цитата
-5 #1 Игорь Белов 03.01.2019, 12:54
Таке падло як корниенко жре,сре на УКРАИНИ и видносе гроши в московськый патриархат,а ци козлы передають в россию,отак и гыбнуть наши хлопци!менше балакай,а помагай тым хто охороняе нашу УКРАИНУ.
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі