м. Гадяч, вул. Гетьманська, 62-б

Полтавську область пропонують «перекроїти», утворивши чотири райони

1539787801 nova poltavschinaНовий територіальний устрій, який пропонує група нардепів, передбачає укрупнення районів з центрами у Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді , повідомляє Телеграф

 
16 жовтня у Верховній Раді зареєстрований законопроект «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області». Серед його авторів — нардеп від Полтавщини Андрій Река, який до обрання працював Новосанжарським селищним головою.
Законопроект пропонує новий поділ Полтавської області на райони. Пропонується ліквідувати всі 25 районів області, а замість них утворити чотири: Полтавський, Кременчуцький, Миргородський, Лубенський з адміністративними центрами, відповідно, у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах. Існуючі районні ради та райдержадміністрації з їхніми структурними підрозділами, а також районні підрозділи центральних органів влади пропонується ліквідувати.
В обгрунтуванні законопроекту його автори зазначають, що в Полтавській області створено 46 з 59 запланованих ОТГ (об'єднань територіальних громад) відповідно до Закону «Про добровільне об'єднання громад», і 30% області входить в ОТГ, «а з урахуванням лише сільського населення, яке найбільше отримує вигоду від процесу об'єднання, це понад 50%». Лише 4 з 25 районів області не мають створених ОТГ, а у 18 районах районний центр є також центром ОТГ.
Автори законопроекту вважають, що за таких умов існування районних рад та районних адміністрацій (у 25 районах) не є доречним та економічно ефективним.
«Відповідно до Бюджетного кодексу України, ОТГ перебирають на себе майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад. Таким чином, функціонування останніх стає неефективним через фактичну відсутність чи істотне зменшення функцій. Це створює соціальну напругу та непрості відносини між районною ланкою влади та новоствореними громадами», - сказано в пояснювальній записці.
Автори законопроекту також посилаються на Концепцію реформування місцевого самоврядування, відповідно до якої кількість районів має бути скорочена. Основні ж повноваження, які мають здійснюватися на рівні районів — організація вторинної медичної допомоги. Вже створено чотири госпітальні округи. На думку авторів законопроекту, задля ефективного їх функціонування та реорганізації закладів охорони здоров'я потрібно створити чотири райони (відповідно до існуючих госпітальних округів). 
«...реорганізація мережі закладів охорони здоров’я неможлива без прийняття відповідальних рішень органами місцевого самоврядування. Такі рішення можливі за умов відповідності території юрисдикції органу публічної влади та території надання повного переліку медичних послуг, що відповідає госпітальному округу», - ще одна цитата з Пояснювальної записки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід через соц.мережі

Оголошення